شیوه ی جدید Scamming(مواظب باشید)

کوتاه کننده لینک محل تبلیغات شما آپلود عکس
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 31
  1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر سابق
    شماره عضویت
    31
    یوزرنیم استیم
    MasterJoint

شیوه ی جدید Scamming(مواظب باشید)

سلام

من یک ست pudge داشتم که حاوی آیتم های : Immortal Dragonclaw hook,Legendary Rotten Stache,Bloodstaind britches,heavy tenderizer بود که هم اکنون قیمت کلی آن ها با هم 250$+ است.

تصمیم به فروش این ست گرفتم ولی چون حوصله فروختن اون همه کلید رو نداشتم(عجله) خواستم به دلار(Real Money) بفروشمش.

توی سایت dota2lounge سرچ کردم و یک خریدار پیدا کردم که از Reputation خوبی برخوردار بود و روی اکانتش کلی comment و ... وجود داشت که کاملا اون رو یک حریدار درست نشون میداد.

offer گذاشتم و اون اددم کرد. با هم قیمت و نحوه ی پرداخت رو مشخص کردیم. بعدش به من گفت برای اینکه مطمئن باشم سرم رو کلاه نمیذاری(چون خریدار اول پول رو واریز میکنه) قبل اینکه من پول رو بریزم تو یکی از دوستات رو بیار و آیتماتو بده بهش تا من پول رو واریز کنم و بعد آیتمارو از دوستت دریافت کنم.

خب من هم اینکارو کردم و یکی از دوستان قابل اعتمادم رو آوردم و طرف گفت اینواتتون میدم تو استیم گروپ چت و دوستم رو ادد کرد. من هم آیتمارو دادم به دوستم و بعدش به خریداره گفتم که آیتما دستشه. گفت نه چرا اینکارو کردی باید وایمیستادی تا من بگم ترید کنی(i want to make a record of this so i dont get scammed). این جمله رو گفت. و آیتم ارکانا تروربلید هم گفت میخوام و به قیمت 30$ ازت میخرم. که اون هم دادم!

خب منم گفتم چه فرقی داره دوباره میگیرم ترید میدم. بعد گفت خب الان ترید کن. منم اینوایت دریافت کردم از اکانتی فیک که اسم و آواتار اکانت دوستم رو داشت و آیتمارو به اون ترید دادم! بعدش که اومدم teamspeak پرسیدم خب آیتما رو تا نگفتم نده به یارو گفت کدوم آیتما؟ ! trade history رو چک کردم و دیدم بلـه آیتم هارو تقدیم کردم دودستی به طرف!(اکانت fake)

بعد بلافاصله تمام این اتفاقات رو به استیم ساپورت توضیح دادم به همراه اسکرین شات که در پایین موجود است:

پنهان کننده: گزارش به استیم

Hi,

I wanted to sell my pudge's set that includes(Immortal dragonclaw hook, Legendary Rotten Stache, Rare Bloodstained Britches, Rare Heavy Tenderizer).

I found a buyer with good reputation at dota2lounge.com and i offered my set for 280$ and he added me and said that before i transfer the money u bring a middle man (one of your friend's) so you can give him the items and he holds the till i transfer the money.
    I brought a friend and the buyer invited us in steam chat and said go trade the items and traded them with my friend's account. Then i figured out that he used a fake account(same name and avatar as my friend) to trade the items.
    And afterward he renamed the fake account to "MasterJoint" and he said to my friend give an item to MasterJoint so i know u trust each other.(but we figured out and didnt give any more items to him)
    Proof:
    Buyer Account: Steam Community :: standin购买物品
    Fake Account(that received my items) : Steam Community :: Inthestars
    My friend's account : Steam Community :: MiLaD<>MILBo
    This are picture proof of scamming:
    http://forum.dotabaz.com/uploaded/31_01395387233.jpg

و بعد سه روز جواب دریافت کردم که به شرح زیر است:
    پنهان کننده: پاسخ استیم

Hello,

A staff member has replied to your question:

Hello Arvin,

Thank you for contacting Steam Support.

As you have agreed upon the trade by confirming it multiple times, we will be unable to recover any items/gifts that have been traded.

During the trade, the system has you verify and re-verify it if any changes are made to the trade. It is your responsibility to ensure you are receiving the correct items/gifts at the time of accepting the trade.

We will investigate this user and take appropriate action. Please note that you will not receive a notification about any action taken as a result of this report.

If you encounter a scammer in the future, please report them from their Steam Community profile. To do so, click the 'More' drop down, select 'Report Violation' and choose 'Attempted Trade Scam'.

Some examples of trades that you should not agree to are:

- Trading items/gifts for money outside of the Steam Community Market
    - Trading items/gifts for CD keys
    - Trading items/gifts and expecting them to be returned to you through a verbal agreement
    - Trading items/gifts for nothing in return in the first trade and expecting to get an item or gift in a later trade

For more information on our Steam Trading Policy please visit the following FAQ:
    https://support.steampowered.com/kb_...9958-MJDG-3003

خب طبق پاسخشون چون آیتم هارو خودم ترید کردم و دو مرحله ترید(yes this is a gift و ready) رو تیک زدم آیتم ها بهم برنمیگرده و مقصر خودم هستم.

دوستانی که میدونن هنوز راهی وجود داره که آیتما برگرده لطفا بگن ممنون میشم. و لطفا آیدی زیر رو Report violation >Attempted Trade Scam رو انتخاب کنن تا تعداد ریپورت ها زیاد بشه و شانسی برای برگشتن آیتم ها بوجود بیاد.

Steam Community :: Inthestars

عکس آیتم ها هم ضمیمه شده.

نام: 4733.jpg نمایش: 2208 اندازه: 2.2 کیلو بایتنام: 4734.jpg نمایش: 2180 اندازه: 2.0 کیلو بایتنام: 4760.jpg نمایش: 2175 اندازه: 1.9 کیلو بایتنام: 5957.jpg نمایش: 2025 اندازه: 1.9 کیلو بایتنام: dchook.jpg نمایش: 2217 اندازه: 1.9 کیلو بایت

2. 15 کاربر مقابل از MasterJoint عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

AlanWake (03-21-2014),bayani (06-07-2015),BenyKhan (11-05-2014),Deadking (07-08-2015),erebor (10-22-2017),FCB (03-21-2014),M.Lo4DinG (03-21-2014),mahdi521 (01-07-2015),Milad._.R (03-21-2014),Mohammad_ai69 (03-21-2014),Ray[A]n (03-21-2014),rinnegan1 (03-21-2014),Sharingan (03-21-2014),SHARK (03-21-2014),WardeN (03-22-2014)

3. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر ثابت انجمن
    شماره عضویت
    160
    یوزرنیم استیم
    97110850
    واقعا متاسفم ، خیلی ناراحت شدم... امیدوارم که یه راهی پیدا بشه بتونی پس بگیریش :smile33:

وقتی که بار دوم بهت گفت حالا ترید کن ، دوستت که خبر نداشته باید همون موقع ریکوئست بده برای ترید و میتونستی از همین جا بهش شک کنی !
    کودکی می بینی رفته از کاج بلندی بالا، جوجه بردارد از لانه ی نور !
    و از او می پرسی...

In War No One Fights Alone

[̲̅N][̲̅e][̲̅d][̲̅r][̲̅a][̲̅W]

4. کاربر مقابل از WardeN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

MasterJoint (03-22-2014)

5. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    13
    یوزرنیم استیم
    Lo4DinG#Shn
    واقعا خیلی متاسف شدم تو این سال جدید این بد شانسی رو اوردی
    امیدوارم زودتر بتونی پسشون بگیری
    و ممنون بابت به اشتراک گزاری این مطلب

باشد که دیگه شاهد این اتفاقات نباشیم

With All Respect

Haters Can Make Like Bees With No Stingers&Drop Dead

6. 3 کاربر مقابل از M.Lo4DinG عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

FCB (03-21-2014),MasterJoint (03-22-2014),Sharingan (03-21-2014)

7. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    121
    یوزرنیم استیم
    AfflictoN
    تو این سال جدید یک ضد حال خوردی اشکال نداره استیم ساپورتش تا اندازهی خوبه . امیدوارم پس بگریی

8. کاربر مقابل از Ne7erMore عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

MasterJoint (03-22-2014)

9. Top | #5

عنوان کاربر
    مدیر سابق
    شماره عضویت
    31
    یوزرنیم استیم
    MasterJoint
    ممنون دوستان

ساپورت استیم در مواردی که اکانت هک شده خیلی سخت گیر هست و 100% آیتمارو پس میده ولی این مورد من ترید هست و بحاطر فاز دوم ترید که (This is a gift) هست و تاییدش میکنیم میگه تقصیر گردن خودمه و باید مطمئن میشدم با چه کسی ترید میکنم و چی دریافت می کنم.

وقتی که بار دوم بهت گفت حالا ترید کن ، دوستت که خبر نداشته باید همون موقع ریکوئست بده برای ترید و میتونستی از همین جا بهش شک کنی !
    بله درسته ولی ضرر اصلی رو اونجا نخوردم چون arcana رو به صورت کاملا مجانی تو ایونت new bloom که باگ داشت در آوردم ولی ست پودج رو نقد خریده بودم!

10. کاربر مقابل از MasterJoint عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

WardeN (03-22-2014)

11. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر عالی
    شماره عضویت
    770
    چند وقت پیش یکی با آواتار من و اسم من دوستم رو اد کرده بود و به انگلیسی به دوستم گفته بود DC hook رو چند ساعت بده دستم باشه میخوام برم lobby کلاس بذارم !!!
    دوستم هم از از این که یارو انگلیسی چت میکرد فهمیده بود که من نیستم و گرنه آیتم ها رو پر میداد
    50% این جور افراد روس هستن
    .One Day Someone Gonna End This Reign of Terror

I Am A Gamer Not Because I Don't Have A Life
    .But Because I Choose To Have Many

12. 2 کاربر مقابل از ATER عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

MasterJoint (03-22-2014),YOLO (07-08-2015)

13. Top | #7

عنوان کاربر
    مدیر سابق
    شماره عضویت
    31
    یوزرنیم استیم
    MasterJoint
    نقل قول نوشته اصلی توسط ATER نمایش پست ها
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show Quote
    چند وقت پیش یکی با آواتار من و اسم من دوستم رو اد کرده بود و به انگلیسی به دوستم گفته بود DC hook رو چند ساعت بده دستم باشه میخوام برم lobby کلاس بذارم !!!
    دوستم هم از از این که یارو انگلیسی چت میکرد فهمیده بود که من نیستم و گرنه آیتم ها رو پر میداد
    50% ایم جور افراد روس هستن
    بله اینطوری برای یکی از دوستانم هم پیش آمده بود..

ولی مورد من طرف در حین معامله با اکانت fake اومده بود و فقط اینوایت ترید داد و من هم متوجه نشدم..

14. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    شماره عضویت
    2167
    يك سوال شمااكه روي ايتم راست كليك كنيد نوشته sell on market هم امن تره هم آسون تر دوم اينكه سعي كنيد privetكنيد خودتونو تا اين مشكليكه اقاي ater فرمودند نشيم و يك سوال dc hook جيه ؟!

15. Top | #9

عنوان کاربر
    مدیر سابق
    شماره عضویت
    31
    یوزرنیم استیم
    MasterJoint
    نقل قول نوشته اصلی توسط arashsm79 نمایش پست ها
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show Quote
    يك سوال شمااكه روي ايتم راست كليك كنيد نوشته sell on market هم امن تره هم آسون تر دوم اينكه سعي كنيد privetكنيد خودتونو تا اين مشكليكه اقاي ater فرمودند نشيم و يك سوال dc hook جيه ؟!
    دوست عزیز sell on market خیلی بهتره و امکان scam شدن صفر است ولی پول میره تو اکانت استیم (steam wallet) و قابل انتقال به بیرون اکانت نیست و من برای کار دیگه لازم داشتم..

dc hook آیتم Dragonclaw hook هیروی Pudge.

نام: dchook.jpg نمایش: 2011 اندازه: 1.9 کیلو بایت

16. کاربر مقابل از MasterJoint عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

erebor (10-22-2017)

17. Top | #10
    FCB
    FCB آنلاین نیست.

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    6
    یوزرنیم استیم
    FCB
    همیشه اینو بدونید شرایط معامله رو فروشنده تعیین میکنه نه خریدار! یعنی شما حتی میتونستید بگید Money goes first و اول پول رو بگیرید بعد آیتم رو تحویل بدید حالا این دیگه دسته خریدار هست که به شما اعتماد کنه یا نه اما خب معلومه طمع کردید و عجول بودید...

حتی میتونستید آیتم ها رو با کلید معامله کنید و بیاریدش تو همین بازار ایران خودمون و قیمت کلید ها رو بشکنید و خیلی راحت کلید ها رو معامله کنید.

استیم هم چون همچین مواردی براش زیاد شده با اضافه کردن گزینه yes this is a gift در معاملات دیگه کلاهبرداری هایی که از این طریق انجام میشه رو پیگیری نمیکنه و میندازه گردن نگهدارنده اکانت...

من خودم به شخصه طعم این نوع کلاهبرداری رو چشیدم البته نه اینطوری اما خب 20 تا Rare خوب از قبیل pants pudge از دست دادم و آخرش استیم همین حرفی رو بهم زد که به شما زده با اینکه مدارک من داد میزد که من مقصر نیستم اما خب نمیخواستن پیگیری کنن...

18. 3 کاربر مقابل از FCB عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

M.Lo4DinG (03-22-2014),MasterJoint (03-22-2014),YOLO (07-08-2015)

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین