[آموزش] - نحوه بازی آفلاین دوتا ۲ استیم به صورت lan بدون نیاز به اینترنت

کوتاه کننده لینک محل تبلیغات شما آپلود عکس
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 28
  1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    شماره عضویت
    3606

[آموزش] - نحوه بازی آفلاین دوتا ۲ استیم به صورت lan بدون نیاز به اینترنت

!!!!! آپدیت: روش جدید برای اجرا بعد ار پچ 6.84 به آخر آموزش اضافه شد. از این پچ به بعد،این نرم افزار کار نمیکنه و از روش جدید باید انجام بدین !!!!!
    آپدیت: لینک دانلود از سرور مدیافایر اضافه شد

سلام به همه. من امروز تصمیم گرفتم یه نرم افزار برای دوتا ۲ بذارم که باهاش میشه LAN آفلاین بازی کرد. لازم به ذکره که من این آموزش رو روی نسخه استیم دوتا ۲ امتحان کردم و نمیدونم نسخه عادیش با همین روش کار میکنه یا نه، اگه کسی میتونه امتحان کنه و نتیجه رو بگه.
    با اومدن آپدیت های فایل سرور، آپدیت ها رو به آموزش اضافه میکنم
    (تغییرات در آپدیت بعدی:امکان انتخاب هیرو های Bot)

دقت کنین که حتما کل آموزش رو بخونین و بعد از اینکه نکته های ریزش رو فهمیدین، شروع کنین مراحل رو انجام بدین....

این آموزش به قسمت های اساسی تقسیم شده و تو اونها به آموزش نحوه کار با این نرم افزار میپردازم...

۱-به چه نیاز دارید؟

الف)آفلاین باشین(منظورم این نیست که به اینترنت وصل نباشین، استیم رو تو حالت آفلاین بذارین)
    ب)فایروالتون رو خاموش کنبن
    ج) همه کامپیوتر ها تو یه شبکه محلی باشن(میتونه مودم باشه یا با لپ تاپ یا گوشیتون یه HotSpot بزنین و همه کامپیوتر ها رو بهش وصل کنین، یا خیلی روش های دیگه... )
    د)یه اکانت استیم برای هر بازیکن به طور جدا
    ه)دوتا ۲ روی همه کامپیوتر ها نصب شده باشه
    و)دوتا رو به صورت آفلاین اجرا کنین(تو استیم باید گزینه go offline رو بزنین...)
    ز) دانلود فایل سرور ساز از این لینک ها:

لینک مدیافایر
    یا
    http://goo.gl/s05Xvv

۲- آماده سازی(اگه کنسول رو تو استیم فعال کردین این قسمت رو رد شین):

اول باید همه کنسول رو فعال کنن. برای اینکار:

الف) استیم رو باز کنین و تو بخش Library، روی Dota 2 کلیک راست کنین و Properties رو باز کنین

c99c1b90c64d73839f508ca50b29394a

ب) گزینه Set Launch Options رو از تب اول انتخاب کنین

16ef85f7fbcb0a5839c1ac900ec05b08

ج) توی پنجره کوچیکی که باز میشه بنویسین
    -console
    و اوکی رو بزنین. یه فرمان مفید دیگه هم هست به اسم
    -novid
    که باعث میشه ویدئوی اول بازی پخش نشه تا بازی کمی سریعتر بالا بیاد

38bfd9e7f1ec205125fe2762d375e7ae

د) دوتا رو اجرا کنین. پنجره کنسول از همون اول مثل شکل زیر پیدا میشه( اگه نشد با دکمه ~ یا پ بعضی کیبورد ها کنسول بالا میاد و با زدن دوبارش غیب میشه)

4f769057606b238568c166ba9da8ce9e

۳- ساختن سرور:

الف)پوشه استیم رو باز کنین و به پوشه dota 2 beta برسین.

ب)کل پوشه dota 2 beta رو کپی کنین(با پوشش، نیاین یهو فایلاش رو فقط کپی کنین، با پوشه)

ج)یه جای کاملا دلخوه(مثلا یه درایو دیگه) paste کنین کل پوشه رو(مثل شکل پایین). میتونین اسمش رو محض احتیاط به dota 2 server تغییر بدین

9bc58a20a94ba7146b14fe5d16c09547

د)فایل سرور رو که دانلود کردین یه جا موقتا توی یه پوشه اکسترکت کنین

d9a8f0144c412302d1023164f27f52c2

ه)همه فایلای سرور رو توی پوشه dota 2 server (همون پوشه کپی از دوتا ۲) کپی کنین و تمام فایل ها رو overwrite یا همون Replace کنین(مثل شکل پایین)

578110b00e54fee831016c3e5ca10a23

نکات مهم: ورژن دوتای کسایی که وصل میشن به سرور باید برابر یا بالاتر باشه، پس اگه سرور رو با پوشه ورژن جدید دوباره زدین، تو کامپیوتر های دیگه هم دوتا رو آپدیت کنین)
    اگه با یه آپدیت هیرو های جدید اومد، برای استفاده از اونا هم سرور و هم بقیه باید آپدیت شن

برای آپدیت سرور: پوشه dota 2 server که کپی کرده بودین کامل پاک کنین، یه بار دیگه مراحل بالا رو انجام بدین

۴- تنظیم سرور:

تنظیم سرور خیلی سادس و یه توضیح مختصر راجب قسمت های مختلفش میدم. دقت کنین که فقط یه کامپیوتر قراره نقش سرور رو بازی کنه(مثل دوتا تو وارکرفت). به عکس دقت کنین:

caadafff1b6c81089bd282a3f3fd2ff3

No. Of players:
    تعیین میکنه چند نفر به چند نفر قراره بازی انجام شه

Game mode:
    مدل بازی که همون مدل های all pick یا random و ...س

Map:
    نقشه رو تعیین میکنه که بین نقشه های عادی، زمستون، هالووین و .. انتخاب کنین

Spectators:
    تعداد ناظر های بازی رو تعیین میکنه

bot difficulty:
    درجه سختی بوت های بازی رو تعیین میکنه

Enable bot:
    تعیین میکنه که بازی بوت داشته باشه یا نه(گذاشتن بوت تو بازی یه نکته های کوچیکی داره که پایین نوشتم)

Run server:
    سرور رو راه میندازه(نه بابا!!!!)

Save settings:
    با زدن این دکمه،تنظیمات فعلی شما ذخیره میشه و دفعه بعدی اگه Run server رو بزنین، با تنظیمات آخرین دفعه که بازی کردین، سرور اجرا میشه

بعد از اجرای سرور، یه همچین پنجره ای رو میبینین، وقتی پایین بنویسه server is hibernating، سرور آمادس

2d2568adef09ae25fc37df0a4cf435aa

۵- اتصال به سرور:

با این فرض که همه کامپیوتر ها تو یه شبکه ان، آموزش رو ادامه میدم؛ نرم افزار سرور خودش IP سرور رو تشخیص میده و تو چهارتا باکس سمت راست، دستوری که همه باید برای وصل شدن به سرور رو بزنن، مینویسه. دستور سرور و کلاینت ها جداس( به شکل بالا نگاه کنین).همه باید دوتا رو به صورت آفلاین از استیم اجرا کنن، حتی خود سرور باید از استیم بازی رو اجرا کنه. برای وصل شدن، سرور باید دستور connect localhost و کلاینت ها باید دستور باکس client که تو این عکس، connect 10.220.27.214 ه رو تو کنسول دوتا بنویسن... اگه چند بار پیغام تلاش به کانکت شدن رو دیدین و آخرسر ننوشت connected to ...........، دستور باکس دوم سرور یا کلاینت رو استفاده کنین، باکسی که آخرش کلمه alt رو داره... اگه بازم کانکت نشد، دستور ها رو چک کنین و مطمعن شین که فاصله اضافه یا اشتباه تایپی ندارین، اگه بازم وصل نشد مشکل شبکه دارین، فایروال رو خاموش کنین، آنتی ویروس رو کامل(همراه فایروالش) غیر فعال کنین و دوباره امتحان کنین... اگه نشد دیگه من راه حلی ندارم...

d47a00cdc5b32d010a79d896fba9e174

d5d9ea7823fc0e21e7413ce7666fe6cb

اگه پیغام connected to ....... رو دیدین و یه چند ثانیه دوتا هنگ کرد و بعد از حدودا ۱۰ ثانیه چند خط متن روی ترمینال دیده شد، بدونین که کانکت شدین... تبریک میگم، شما از خوان هفتم(یا شایدم خان هفتم... راستی کدوم درسته؟؟؟؟) رد شدین و قسمت شیرین کار مونده، فقط برای مراحل دیگه باید سریع باشین...

۶- ملحق شدن به یه تیم:

بعد از connect شدن به سرور، به اتاق انتظار بازی میرین(درست مثل آنلاین بازی کردن دوتا) حالا باید سریع یه تیم انتخاب کنین. کنسول رو با زدن دکمه ~ یا پ بالا بیارین و از دستور های زیر استفاده کنین:

برای ملحق شدن به Radiant:
    jointeam 2

برای ملحق شدن به Dire:
    jointeam 3

برای ورود به صورت Spectator (اگه تو سرور تنظیم شده باشه که ناظر برای بازی مجازه):
    jointeam 1

۷-نحوه اضافه کردن Bot به بازی:

یه نکته خیلی خیلی خیلی مهم هست که شما اول باید همه به یه تیم ملحق شده باشین و بعد Bot اضافه کنین وگرنه اونایی که هنوز به تیمی ملحق نشدن جاشون پر میشه و نمیتونن به بازی بیان... پس اول همه به یه تیم محلق شین بعد بوت اضافه کنین. اول باید حواستون باشه که سرور باید Bot رو مجاز کرده باشه. مسئول سرور باید Bot اضافه کنه، به این ترتیب که بعد از اینکه همه تو یه تیم رفتن، پنجره _OooooO_ رو که همراه سرور باز شده بالا بیاره( با زدن alt+tab یا زدن هر دکمه ای که موقتا اونو از بازی درآره) و توش بنویسه:

dota_bot_populate

این دستور، اسلات های خالی تیم ها رو با Bot های Random پر میکنه. تمام شد و رفت، بازی کنین و لذت ببرین.

۸- نحوه خارج شدن از بازی:

توی ترمینال دوتا بنویسین disconnect، تموم

روش جدید برای پچ 6.84:

متاسفانه بعد از پچ 6.84 این نرم افزار با بازی مشکل پیدا میکنه و بعد از اجرا بسته میشه، ولی خوشبختانه یه روش برای لن آفلاین وجود داره که حتی ساده تر از روش اوله. مراحل رو پایین توضیح میدم:

1- اول Console رو Enable کنین،برای این کار برین تو قسمت Properties بازی Dota 2، تب General و دکمه Set Launch options رو بزنین

1.jpg

تو پنجره ای که باز میشه بنویسین:
    console-

2.jpg

وقتی که برین تو بازی باید کنسول پیدا شه، مثل این عکس:

3.jpg

2- حالا تو کنسول باید سه تا دستور به ترتیب بنویسین:
    sv_lan 1
    sv_cheats 1
    map dota.bsp

4.jpg

با زدن دستور سوم بازی شروع میکنه به لود کردن.

3-کسایی که میخوان بهتون وصل شن باید IP شما رو بدونن. میتونین از همون نرم افزار قبلی برای فهمیدن IP و کد اتصال به سرور استفاده کنین، یا از کنسول ویندوز IP رو متوجه شین.
    بعد از فهمیدن IP، کامپیوتر های دیگه دستور پایین رو بنویسن:
    connect "IP":27015
    به جای "IP" باید IP سرور رو بنویسین، قالبش باید مثل شکل پایین باشه

5.jpg

4-برای ملحق شدن به تیم Radient دستور jointeam good و برای ملحق شدن به Dire دستور jointeam bad رو بنویسین

5-بعد از ملحق شدن به یه تیم، اگه میخواین BOT اضافه کنین، دو دستور باید بنویسین:
    dota_bot_set_difficulty X: به جای X باید یه عدد از 0 تا 4 بذارین که درجه سختی BOT ها رو مشخص میکنه که به ترتیب از کم به زیاد Passive و Easy و Medium و Hard و Unfair هستن.

7.jpg

dota_bot_populate: با این دستو اسلات های خالی با BOT پر میشن.

8.jpg

6-برای قطع شدن و پایان بازی هم دستور Disconnect رو بنویسین

9.jpg

اینم از اولین آموزش Lan-offline بازی دوتا ۲ تو تمام انجمن ها و سایت های فارسی(تا جایی که میدونم). امیدوارم مفید بوده باشه و امیدوارم اگه کپی میکنین با ذکر منبع و نام نویسنده کپی کنین(یکم انصاف داشته باشین، فقط ۲ ساعت تایپ مطلب و ترجمش طول کشید...)، همچنین باید تشکر کنم از آقای Nox Asch بخاطر نرم افزار خارق العادش. لینک اصلی نرم افزار رو هم میذارم تا اگه آپدیتی اومد و من وقت نکردم بذارم، خودتون بتونین دانلود کنین، فقط یه قند شکن لازم دارین برای رفتن به لینک. اینم لینک منبع:

Extra : Play DOTA 2 Offline The Simplified Way - The Malay Coders

اگه نظری دارین یا سوال خاصی هست بنویسین ولی برای تشکر به جای کامنت نوشتن، دکمه تشکر رو بزنین...مرسی
    ویرایش توسط WarWolf_75 : 07-22-2015 در ساعت 10:21 AM

2. 25 کاربر مقابل از WarWolf_75 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Amin_AssAssin (11-15-2016),ArTaBaZ (03-09-2015),ATER (03-09-2015),A_W_Z_2 (03-10-2015),b3mh (03-28-2015),evilkingofdark (09-20-2015),FCB (03-10-2015),fever361 (03-10-2015),F[A]CTOR (03-09-2015),H.e.x (07-03-2015),Lone MaMaD (08-21-2015),MahdiAttacker (03-13-2015),maif712 (03-11-2015),Milad._.R (03-09-2015),miniod (03-28-2015),Mohammad_ai69 (03-10-2015),Mostafa91 (03-09-2015),motad333 (04-06-2015),Mr.2AAj (01-16-2016),ReGoX (05-24-2015),reza (12-13-2015),Sharingan (03-10-2015),trace (07-26-2015),UnHoLy666 (08-21-2015),[ermac] (03-10-2015)

3. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر عالی
    شماره عضویت
    2841
    بعد برای کسایی که آنلاین میخوان بازی کنن مشکل ساز نمیشه؟
    واسه کشف دنیای جدید،صادرات قهوه/زنده باد،یاد آمریکایی های مادر قح.به
    زنده باد،صداقت/این واسه مصدق/تقدیم به شاهنشاه بیسواد /تقدیم به مدرس
    تقدیم به پول نفت/تقدیم به عرب فقیر/تقدیم به پرچمای سوخته ی دیکتاتور کبیر
    اسمشو نگیم...بیاید اسمشو نگیم/از ترس پشت میله جلو میله ها نریم...

4. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    شماره عضویت
    3606
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rahi_jj نمایش پست ها
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show Quote
    بعد برای کسایی که آنلاین میخوان بازی کنن مشکل ساز نمیشه؟
    نه،اصلا، برای همین برای سرور یه کپی از پوشه دوتا گرفتیم
    در واقع، شما تنها پوشه ای که دستکاری میکنین، همون پوشه کپی از دوتاس که برای سرور کپی کردین، خود دوتایی که استفاده میکنین و تو استیم نصب شده دست نخورده میمونه
    شما اصلا هیچ دستکاری ای تو پوشه اصلی دوتا که تو steam library هست به وجود نمیارین، برای همین، فایلهای استیم اصلا دستکاری نمیشه.
    اینکه گفتم از پوشه دوتا۲ یه کپی لازمه برای اینه که نرم افزار سرور ساز، احتیاج به چندتا از فایلای بازی داره که در دسترس باشن...
    ویرایش توسط WarWolf_75 : 03-10-2015 در ساعت 01:25 PM

5. 5 کاربر مقابل از WarWolf_75 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

b3mh (03-28-2015),H.e.x (07-03-2015),miniod (03-28-2015),reza (11-06-2020),رهی (03-10-2015)

6. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    شماره عضویت
    3606
    آقایون، اگه کسی نسخه عادی(غیر استیم) دوتا ۲ رو داره، این روش رو امتحان کنه ببینه جواب میده یا نه، به ما هم اطلاع بدین پست رو بهبود بدیم

7. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1161
    سلام جواب داد فقط یک بار تونستم انجام بدم چون دیگه الان سیستم ندارم
    با وای فای دوتا لپ تاپ به هم وصل کردم و 1v1 بازی کردم ولی یکم اذیت شدم با این وجود قلقش دستم اومده
    از اینور هم ویندوز من 8.1 هستش پدرم در اومد بتونم با وای فای به هم وصل بشیم ولی به لطف نرم افزار Connectify Hotspot v8 و Winhotspot v2 تونسیم از طریق وای فای وصل بشیم (Connectify Hotspot v8 فقط همین ورژنشو نصب کنید چون ورژن 9 کرکش کار نمیکنه و ورژن 7 تو ویندوز 8 کرک میشه ولی اذیت میکنه ولی ورژن 8 کامل کرک شد ولی بازم به مدت طولانی ازش استقاده نکردم)
    دوستان تجربیاتشون و به اشتراک بزارن

8. کاربر مقابل از b3mh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

motad333 (04-06-2015)

9. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    شماره عضویت
    3606
    نقل قول نوشته اصلی توسط b3mh نمایش پست ها
    سلام جواب داد فقط یک بار تونستم انجام بدم چون دیگه الان سیستم ندارم
    با وای فای دوتا لپ تاپ به هم وصل کردم و 1v1 بازی کردم ولی یکم اذیت شدم با این وجود قلقش دستم اومده
    از اینور هم ویندوز من 8.1 هستش پدرم در اومد بتونم با وای فای به هم وصل بشیم ولی به لطف نرم افزار Connectify Hotspot v8 و Winhotspot v2 تونسیم از طریق وای فای وصل بشیم (Connectify Hotspot v8 فقط همین ورژنشو نصب کنید چون ورژن 9 کرکش کار نمیکنه و ورژن 7 تو ویندوز 8 کرک میشه ولی اذیت میکنه ولی ورژن 8 کامل کرک شد ولی بازم به مدت طولانی ازش استقاده نکردم)
    دوستان تجربیاتشون و به اشتراک بزارن
    داداش به جاش با گوشیت hotspot میزدی خیلی خیلی راحت تر بود... اینم تجربه من...

10. 2 کاربر مقابل از WarWolf_75 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

b3mh (04-11-2015),reza (12-13-2015)

11. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    شماره عضویت
    2827
    یوزرنیم استیم
    choori
    سلام
    لطفا سرور ساز را در لینک بدون هیلتر آپلود کنید
    اگر ممکنه آپلود سنتر سایت
    به شدت احتیاج دارم
  12. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    3819
    یوزرنیم استیم
    InDiViDual
    سلام
    اقا اگه فایل هایی که دانلود کردیم رو تویه خود پوشه دوتا کپی کنیم و ازش کپی نگیریم کار میکنه ؟ ؟ ؟ ؟

13. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1161
    با این روش که دوستمون گفتن راحت لن بازی کردم

دمت گرم خدایی

14. کاربر مقابل از b3mh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

WarWolf_75 (05-25-2015)

15. Top | #10

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    شماره عضویت
    3606
    نقل قول نوشته اصلی توسط InDiViDual نمایش پست ها
    سلام
    اقا اگه فایل هایی که دانلود کردیم رو تویه خود پوشه دوتا کپی کنیم و ازش کپی نگیریم کار میکنه ؟ ؟ ؟ ؟
    من امتحان نکردم، بهتره نکنین

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع