مصاحبه سایت دوتاباز با امیر حسین محبوبی"PhanThom"

کوتاه کننده لینک محل تبلیغات شما آپلود عکس
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
  1. Top | #1
    FCB
    FCB آنلاین نیست.

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    6
    یوزرنیم استیم
    FCB

مصاحبه سایت دوتاباز با امیر حسین محبوبی"PhanThom"

با سلام

دوستان بالاخره بعد از پیگیریهای متعدد و صحبت های بین میلاد و امیر جان موفق شدیم با ایشان مصاحبه ای را در رابطه با دوران حرفه ای دوتا و دوتا 2 ایشان بعلاوه برخی سؤالات عمومی و شخصی ترتیب بدهیم.

لازم به ذکر هست که امیر جان از بهترین بازیکنان دوتا و دوتا 2 حال حاضر ایران و جهان هستند چنانکه در دوتا مقام هایی بزرگی چون قهرمانی در ESWC و MGC و... کسب کرده اند و در دوتا 2 نیز دعوت به حضور در چند تیم مطرح خارجی و بازی در آنها شده اند.

بریم که بیشتر با امیر عزیز "Phanthom" آشنا بشیم...

دوتاباز : سلام، لطفا خودتون رو معرفی کنید

سلام من امیر حسین محبوبی هستم بازیکن تیم Scenario-Ex-ReBorn

دوتاباز : اولین Nickmame شما چه بود و چرا الآن نام "PhanThom" را برای خود انتخاب کرده اید.

اولیش فکر میکنم Fantom بود بعد فهمیدم درستش PhanThom هست و اسم یک قهرمان یونانی بوده و همین شد که برا خودم انتخاب کردم.

دوتاباز : اولین بازی که کردید چه بود و در چه کونسولی؟

قارچ خور - میکرو

دوتاباز : چی شد که بین این همه بازی با دوتا آشنا شدید؟

اول که ما گیم نت میرفتیم همه Cs بازی میکردن و دوتا نبود من هم زیاد با Cs حال نمیکردم اما بعد از یه مدت دیدم یه مپ اومده به اسم Dday که همه بازی میکنن منم شروع کردم به بای کردن و خیلی اون زمان حال میداد بعد از یک مدت گفتن که Dday دیگه مپ نمیده و جاش دوتا اومده

که استاندارد تر هست و باگ توش کمتره و برا اینکه جذاب بود دوتا رو شروع کردم.

دوتاباز : اصلا دوتا رو چه مدت هست بازی میکنید و چرا سعی کردید به صورت حرفه ای ادامش بدید؟

تقریبا 6 سال هست که بازی میکنم و 3 4 سال به صورت حرفه ای. علتشم اینه که احساس میکنم تمام ایرانیا به بازیکنای برتر دنیا نزدیکن و فاصله ی ما با اونا فقط نبود امکانات و ساپورت نشدنه

دوتاباز : چه کسی بیشتر به شما در یادگیری دوتا کمک کرد؟

دوتا رو خود من تکی یاد گرفتم چون از قبل با Warcraft آشنا بودم اما برای بهتر شدن دوتام هم تیمی های الآنم بهم کمک کردن

دوتاباز : در چه Role هایی بهتر بازی میکنید؟

Ganker - Intiator - Support

دوتاباز : هیروهای مورد علاقه خود را در Role های مختلف بگید

تو Ganker خیلی Wisp رو دوست دارم تو Intiator هم Enigma و Erth تو Support هم با Ezalor خیلی راحتم

دوتاباز : اولین هیرویی که با آن بازی کردید چه بود؟ آیا از همان اول چیز خاصی در بازی خودتون با اون هیرو مشاهده کردید؟

فکر میکنم Bone Fletcher بود. نه چیز خاصی ندیدم تو گیم نت بودیم یکی بهم گفت این هیرو رو برو و lvl 2 با 3 بگیر

دوتاباز : به نظر شما در حال حاضر بهترین بازیکنان ایرانی در Role های مختلف چه کسانی هستند؟

بدون شک اعضای تیمم یعنی :

Carry - HuNTeR

Solo - zeRo

Support - Rock

Ganker - Fear

Solo Hard - UNX

دوتاباز : بازیکنان خارجی چطور؟

Carry Burning

Solo Ferrari/Dendi

Support Faith/Ars.Art

Ganker Puppey/Funnik

Solo Hard LightofHeaven/YYF

دوتاباز : آیا تا به حال از طریق اینترنت با بازیکنان مطرح دوتا بازی کرده اید؟ لطفا نام ببرید

آره زیاد پیش اومده چه تو روم های IRC و چه تو Public Game زیادن اگه بخوام بگم اینجا جا نمیشن اما مهمترینشون Dendi Puppey Kky Xboct PGG Ars.Art Loh Funnik Scandel Misery Alex Hexor Ede و...

دوتاباز : چقدر تمرین کردید تا به این سطحی که الآن هستید برسید؟ آیا بازی در تورنمنت ها مؤثر بود و سطح بازی شما رو افزایش داد؟

خب تمرین که حرف اول رو در بالا رفتن سطح بازی میزنه اما باید گفت تمرین با ریپلی و تمرین خالی جوابگو نیست. 100٪ بازی در تورنمنت های کشوری تٱثیر داشته و اگر تورنمنت ها نبود مطمئنا من به این سطح نمیرسیدم

دوتاباز : اصلا چی شد که به فکر شرکت در تورنمنت افتادید؟ اولش از باختن ترس نداشتید؟

یادم میاد اول تو گارنا یک Clan آنلاین به اسم PGW داده بودم که هدفم فقط دور همی بود و یه روز تو یه گیم به یکی از بازیکنان سطح اول ایران برخورد کردم و تو بازی بردیمشون پیش خودم گفتم منم از اینا چیزی کم ندارم و میتونم بهشون برسم اونجا بود که از طریق چند نفر رفتیم گیم نت Starx

و Clan Lan به اسم VIP تشکیل دادیم. اولا از باخت میترسیدم اما یادم میاد اولین بازی Lan که با هم تیمی هام کردم کلن کامل Reborn رو بدریم و همون موقع بود که اعتماد به نفسم چند برابر شد.

دوتاباز : تا الآن در چه تورنمنت هایی شرکت کرده اید و چه مقام هایی کسب نموده اید؟

خیلی زیادن اما مهتریناش اینان

MSI 2011 1-st

ESWC 2011 1-st

AGC 1 va 2 va 3 1-st

QT 1 va 2 1-st

Esf Tour 4 top

و... کلی تورنمنت رسمی و غیر رسمی که الآن یادم نمیاد

123

دوتاباز : بزرگترین و معتبرترین تورنمنتی که در آن حضور داشته اید کدام تورنمنت بوده است و در چه سالی؟

همین سال گذشته که بزرگترین تورنمنتی بود که در کشور برگزار شده بود MGS91 MSI

دوتاباز : تا حالا در چه تیم هایی حضور داشته اید؟ در حال حاضر در چه تیمی هستید؟

Vip Ftw Aewsome ReBorn Scenario در حال حاضر هم همون Scenario هستیم

دوتاباز : بهترین دوست/دوستانتان در این تیم(ها) چه کسانی بودند؟

از هر کدوم از این اشخاص خاطرات زیادی دارم بهترین دوستام اعضای تیمم که الآن باهاشون هستم هستند

دوتاباز : دوست ندارید خودتان برای خودتان تیم داشته باشید؟

نه. در اصل این تیم برای همه ی ماهاست و انقدر تو رفاقت به هم نزدیکیم که این بحث ها توش به چشم نمیاد

دوتاباز : آیا تا به حال تیمی را به خاطر بد بازی کردن یا اخلاق بد بازیکنانش ترک کرده اید؟ به بقیه چه توصیه ای میکنید؟

یادم نمیاد. بیشتر دوس ندارم این سوال رو جواب بدم اما به همه توصیه میکنم برای بهتر شدن مخصوصا در ایران به دو چیز نیاز دارید 1- بازیکن حرفه ای 2- رفیق خوب

دوتاباز : در بین تیم های خارجی کدام رو بیشتر از همه دوست دارید؟

Na'Vi در اروپا,DK در آسیا و EG در آمریکا

دوتاباز : یک خاطره خوب و یک خاطره بد از دوتا بگید

خاطره خوب قهرمانی در مسابقات MSI که فکر میکنم جزء یکی از بهترین خاطره هام هست خاطره بد هم از دست دادن قهرمانی در مسابقات MSI 2010

دوتاباز : همانطور که میدانید شرکت Valve بازی دوتا 2 را از سال 2011 رونمایی کرد...آیا از همان اول مایل بودید آن را تجربه کنید یا همان دوتا برایتان کفایت میکرد؟

100%. فکر نمیکردم شرکت Valve به این زیبایی کار کنه و تمام پلیرهای جهان رو به این بازی بیارند اما به مرور زمان از این بازی خوشم اومد جوریکه شب فینال MSI 2011 تو ایران تو خونه دوتا 2 بازی میکردم

دوتاباز : آیا با دیدن دوتا 2 از محیط بازی و هیروهای آن خوشتان آمد و در نظرتان جالب بود؟

100%. خیلی از مشکلات دوتا حل شده بود و قابلیت های بی نظیری به آن اضافه شده بود و خیلی خوشم اومد

دوتاباز : در همان از نظر ظاهر فکر میکردید رو کدام هیرو بیشتر کار شده است و واقعا شبیه نام و داستانش است؟

Nightstalker فکر میکردم بیشتر از همه به داستانش شبیه هست و Undy هم فکر میکنم بیشتر از همه روش کار شده است.

دوتاباز : با این تفاصیر آیا به آینده دوتا 2 امیدوار بودید؟

بله

دوتاباز : چه مدت پس از آشنایی با دوتا 2 توانستید آن را بازی کنید؟ آیا تهیه ی آن برایتان مشکل نبود؟

نه سخت نبود از بچه ها گرفتم ! تقریبا همون اوایل 10 20 دست بازی کردم تو گیم نت, اما سرعت پایین بود لگ زیاد بود الآن نت بالاتر گرفتم راحت ترم

دوتاباز : اولین بار دوتا 2 را چقدر بازی کردید؟

یادم نیست.

دوتاباز : چه چیزی در این بازی شما رو جذب خودش میکرد؟

این که پلیرهای معروف دنیا روزانه تو اون بازی میکنن و به راحتی میشه باهاشون ارتباط زد

دوتاباز : از چه زمانی دوتا 2 را به صورت حرفه ای ادامه دادید؟

از وقتی که سرعت نتم رو بیشتر کردم

دوتاباز : الآن در صورت وجود شرایط مناسب ترجیح میدادید دوتا بازی کنید یا دوتا 2؟

هر دو اما بیشتر d2

دوتاباز : آیا اقدام به تشکیل تیم در دوتا 2 کرده اید؟

تیم نا تو d1 همون تیم ما تو d2 هست اما تیم هایی بودن که تو d2 بهم پیشنهاد بدن برای عضو شدن مثل KP GL Avengers و...

12345

دوتاباز : از آنجایی که استیم تنها کلاینت برای بازی کردن دوتا 2 است و ارتباط با بقیه بازیکنان و تیم ها ساده است آیا تابحال خودتان و یا تیمتان با بازیکنان برتر حال حاضر جهان بازی کرده اید؟

خودم رو که قبلا گفتم با هم تیمیام هم قبلا جلو Maelk و چند نفر دیگه بازی کردیم اما به صورت تیمی تا حالا تو هیچ cw یا تورنمنتی تا حالا شرکت نکردیم چون هنوز شرایط بچه ها برای اومدن به d2 مناسب نیست به خاطر نداشتن نت درست و حسابی

دوتاباز : آینده دوتا 2 را در ایران چگونه ارزیابی میکنید؟ آیا ایجاد یک تورنمنت در ایران میتواند موثر واقع شود؟

آیندش به نظرم خیلی خوبه و این رو هم بگم که MSI سال بعد تو ایرن d2 هست و همه مجبورن d2 بازی کنند گذاشتن تورنمنت هم 100% موثره

دوتاباز : آیا تیمتان آمادگی حضور در دوتا 2 را دارد؟ چه داخلی چه خارجی

قبلا هم پاسخ دادم اما اگر داخلی باشه و جایزه خوب باشه حتما شرکت میکنیم

دوتاباز : خاطره ی خاصی از دوتا 2 ندارید؟ خوب یا بد فرقی نمیکند

یادم میاد اولین بار که تو d2 با Hexor بازی کردم استرس داشتم چون اون Storm بود و من Razor بودم Solo mid گفتم این الآن میزنه منو میکشه آبرو ریزی میشه که تا قبل لول 6 3 بار کشتمش که همه تو بازی حال کرده بودن بعدشم با هم رفیق شدیم و پیشنهاد داد تیم تشکیل بدیم

دوتاباز : در دنیای دوتا بزرگترین آرزویتان چه بوده است و آیا به آن دست یافته اید؟ آیا همان آرزو را در رابطه با دوتا 2 نیز دارید یا اینکه بالاتر از آن را طلب میکنید؟

تو دوتا آرزو داشتم به همراه تیمم تو مسابقات جهانی مثل International تو top8 مقام ها باشم الآنم تو D2 همین آرزو را دارم

دوتاباز : در رابطه با Movie که از بازی شما ساخته شد بگید به نظرتون خوب از آب در اومد یا بد؟ تهیه ی آن چقدر زمان برد؟ یکم توضیح بدید

اگر منظورتون mAp هست که بنظرم نسبت به زمان ساختش خوب بود و فکر میکنم حدود 3 هفته طول کشید

دوتاباز : در آخر هم به دوتابازان کشورمان چه چیزی توصیه میکنید تا بازی آنها پیشرفت کند و ایران را در سطح جامعه دوتا مطرح کنند؟

تمرین و دیدن مسابقات جهانی. غافلگیر و جذب چیزای Fun دوتا 2 و استیم نشن بیشتر دنبال بازی کردن باشند سعی کنند تو اوقات بیکاری حتی زمانیکه حال و حوصله دوتا بازی کردنم ندارن برن تو Watch و بازیهای بازیکنان معروف رو ببینند و از همه مهمتر اینکه سعی کنید از تجربیات بازیکنان مطرح ایرانی استفاده کنید.

دوتاباز: خب امیر جان از آشنایی با شما خوشحال شدم امیدوارم در تمام مراحل زندگی همانند دوتا موفق باشید

متشکرم من هم خوشحال شدم

مصاحبه کننده و نویسنده : MrSaveH | تاریخ مصاحبه : 91/11/4

امیدوارم مورد استفاده قرار گرفته باشد و از صحبت های امیر عزیز درس گرفته باشید.

سپاسـ
    ارزشِ هر انسان به چیزی که به آن دست می‌یابد، نیست، بلکه به هدفی است که میلِ رسیدن به آن دارد.

- جبران خلیل جبران

2. 29 کاربر مقابل از FCB عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

A3dvjk (01-26-2013),alirezaac (02-07-2013),Amin-Wanted (01-24-2013),ATER (07-21-2013),bachedinamit (02-02-2013),Bane (07-26-2013),dante (01-26-2013),Deuce (02-09-2013),Dude (01-24-2013),erebor (06-16-2017),InferNum (01-24-2013),IR.Wolf (02-02-2013),IR|..invisible (01-24-2013),Karawana (01-24-2013),katzong (01-27-2013),MasteR (01-24-2013),MasterJoint (01-24-2013),Milad._.R (01-24-2013),Mostafa91 (01-25-2013),MrYeralma (01-25-2013),musicbl4st (02-03-2013),reza (09-22-2020),rinnegan1 (01-25-2013),saeed_muter (02-06-2013),Sharingan (01-25-2013),shavn (03-18-2014),Soroshhoseny (01-26-2013),tuj (01-25-2013),WardeN (01-26-2013)

3. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    372
    یوزرنیم استیم
    Mostafa91
    مرسی خیلی خوب و کامل بود

همچنین یک تشکر از امیرحسین به خاطر همکاریش

4. 2 کاربر مقابل از Mostafa91 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

MrYeralma (01-26-2013),Viper (01-25-2013)

5. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    398
    یوزرنیم استیم
    He_l_iX
    Liked merC

6. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    شماره عضویت
    532
    مرسی وافعا فکر میکنم بهترین مطلب این سایت همین باشه ! راستی کسی نمیدونه سناریو هم تو این مسابقات شرکت میکنه یا نه ؟

7. Top | #5
    FCB
    FCB آنلاین نیست.

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    6
    یوزرنیم استیم
    FCB
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_muter نمایش پست ها
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show Quote
    مرسی وافعا فکر میکنم بهترین مطلب این سایت همین باشه ! راستی کسی نمیدونه سناریو هم تو این مسابقات شرکت میکنه یا نه ؟
    کدام مسابقات؟
    ارزشِ هر انسان به چیزی که به آن دست می‌یابد، نیست، بلکه به هدفی است که میلِ رسیدن به آن دارد.

- جبران خلیل جبران

8. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    شماره عضویت
    532
    مسابقات همین سایت دوتا 2 ! که میخواین تو سایتتون هم ساپورت کنید !

راستی امیر با شما ها هم تاحالا بازی کرده ؟

9. Top | #7

عنوان کاربر
    Banned
    شماره عضویت
    7
    یوزرنیم استیم
    IR.Erfan Esf

بله دوست عزیز امیر در مسابقات هفتگی ما حدود 3 بار شرکت کرده و من باهاش بازی کردم البته جدیدا شرکت نمی کند.

10. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    شماره عضویت
    363
    یوزرنیم استیم
    Jimmy
    لطفا یه اعلامیه تو سابت بذارید واسه همین اولین دوره مسابقات دوتا 2 که ما بدونیم کی باید ثبت نام کنیم و تاریخ شروع مسابقات رو . با تشکر

11. Top | #9
    FCB
    FCB آنلاین نیست.

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    6
    یوزرنیم استیم
    FCB

بله در اون باره هم با امیر صحبت کردم گفت که فعلا درگیر تورنمنت دوتا 1 (کرج) هستند و اگر تورنمنت ما با اون تورنمنت تداخل پیدا نکنه حتما میان و بازیها رو برامون گزارش میکنن ! (اولین گزارشگر ایرانی)

شرکت هم خیر نمیتونند بکنند چون تیمشون آماده نیست.

بنده هم بله هم یکبار بازی کردم هم یکبار بازیشون رو Cast کردم هر دو بازی هم از بازیهای دوستانه هفتگی بود که با عرفان برگزار میکردیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Nightmare نمایش پست ها
    لطفا یه اعلامیه تو سابت بذارید واسه همین اولین دوره مسابقات دوتا 2 که ما بدونیم کی باید ثبت نام کنیم و تاریخ شروع مسابقات رو . با تشکر
    قرار داده شد.

- جبران خلیل جبران

12. کاربر مقابل از FCB عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

MasteR (02-10-2013)

13. Top | #10

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1625
    دوتاباز : چه کسی بیشتر به شما در یادگیری دوتا کمک کرد؟

دوتا رو خود من تکی یاد گرفتم چون از قبل با Warcraft آشنا بودم اما برای بهتر شدن دوتام هم تیمی های الآنم بهم کمک کردن
    yeah right lol

14. کاربر مقابل از PixeL- عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

ATER (07-21-2013)