آموزش پیدا کردن بهترین پینگ اینترنت شما

کوتاه کننده لینک محل تبلیغات شما آپلود عکس
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
  1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر تحت کنترل
    شماره عضویت
    390

آموزش پیدا کردن بهترین پینگ اینترنت شما

سلام دوستان گل دوتاباز

امروز قصد دارم آموزشی رو براتون قرار بدم که توی هیچ سایتی ندیدم و کاملا تجربی و البته اتفاقی متوجه شدم اما در عین حال ساده هستش و خودم هر روز ازش استفاده میکنم

همه ما بارها لگ شدیم و پینگمون بالا بوده و بهمون گفتن مودم رو خاموش روشن کن تا پینگت درست بشه و اصولا این کار باعث میشه ای پی شما تغییر کنه

این اموزش برای افرادی هستش که IP dynamic دارن ( همون اینترنت معمولی که هممون استفاده میکنیم ) . برای افرادی که پول دادن و برای اینترنت خود IP static خریدن و ای پی ثابتی دارن کارایی نداره

برای پیدا کردین بهترین ای پی که پینگ پایین برای سرور بازی شما داره ، توضیح زیر رو کامل مطالعه کنید :

1- با توجه به بازی که میکنید ای پی یکی از سرور ها رو پینگ کنید چون اینجا انجمن دوتا هستش من به طور مثال پینگ اروپا مربوط به دوتا 2 رو پینگ میکنم

در cmd بزنید

ping 146.66.155.1 -t

و بعد شروع میکنه به پینگ گرفتن و اگر پینگ بالایی دارید یا می خواید انواع پینگ ها رو ببینید و بین این پینگ ها یکی رو انتخاب کنید cmd رو نبینید و بذارید همینجور پینگ بگیره چون در ادامه لازم میشه

2- باید وارد مودمتون بشید که به عنوان مثال من از تنظیمات مودم خودم که TP Link هستش عکس گرفتم البته گزینه های که با اون ها کار میکنیم در 99 % از مودم ها مشابه هستن

برای وارد شدن این ای پی رو در مرورگر خودتون بزنید :

192.168.1.1 و اینتر کنید

صفحه ای برای شما باز میشه که نیاز به یوزر و پسورد داره که بتوانید وارد تنظیمات مودم خود بشید و معمولا یوزر و پسورد اینجوری هستش

username : admin

password : admin

حالا که وارد مودم شدید در قسمت status مشخصات شما رو میزنه مشخصاتی از قبل IP فعلی شما و مقدار dns و کیفیت خط و مقدار نویز خط و مقدار پهنای باندی شرکت اینترنتی با توجه به سرویسی که گرفتین برای شما در نظر گرفته است

برای این اموزش به خیلی از این مشخصات کار نداریم و بیشتر کار ما با IP هستش اما در پایان اموزش براتون اشاره ای میکنم که اگر سوالی در این موارد داشتین بهتون پاسخ داده بشه

همینجور که در عکس پایین براتون جای IP Address رو مشخص کردم می توانید متوجه بیشد با چند ریستارت که هر شرکت اینترنتی فقط چند دسته IP داره که بر روی اینترنت کاربرا تنظیم میکنه به طور مثال IP شما از 2.184 شروع میشه و دوتای

اخری تغییر میکنه مثل مثال زیر :

2.184.110.217

2.184.122.270

2.184.123.101

و یا از 77 شروع میشه و به طور مثال اینجوری خواهد بود :

77.182.11.156

77.182.421.11

این ها مثال هایی برای درک بهتر ای پی ها بودن که فقط مثال بود و این ای پی ها ممکنه وجود نداشته باشن فقط برای مثال بود

حالا که فهمیدن ای پی ها چطوری شروع میشن تعیین کننده پینگ شما خواهند بود و یعنی شما باید به طور مثال متوجه شدید پینگی که در cmd گرفتین رو نگاه کنید که در کدام IP کمترین مقدار رو به شما میده .

شما باید بفهمید که با ای پی هایی که از 77.182 یا ای پی هایی که از 2.184 شروع میشن کدام یک کمترین پینگ رو داره و اون مقدار اول ای پی رو در ذهن خودتون داشته باشید که همیشه ازش استفاده کنید

نکته : شرکت ها هر چند ماه یکبار IP ها رو کاملا تغییر میدن به همین خاطره بعضی از هفته ها میبینید که پینگ شما رفته بالا یا خیلی اومده پایین ! پس شما باید وقتی پینگتون مشکل پیدا کرد این راه رو مجددا تست کنید

عکس زیر رو تماشا کنید :

پنهان کننده: عکس مربوط
    99l4 1

حالا که با ای پی ها و چگونگی پینگ اونها اشنا شدید برای راحت کار که بتونید خیلی راحتر و سریع تر ای پی های مختلف رو چک کنید و دستگاه شما دچار اسیب سخت افزار نشه از خاموش روشن کردن مودم از طریق دکمه پشت مودم اقدام نکنید

بهترین روش و سریع ترین روش که از خراب شدن مودم شما نیز جلوگری میکنه به این صورته که ، وارد سربرگ Maintenance در تنظیمات مودم که قبلا نحوه وارد شدن رو توضیح دادم ، وارد شود و روی قسمت sysrestart شوید

و تیک را روی Current Settings قرار بدین و دکمه ریست رو بزنید تا مودم شما در کمترین زمان ممکن خاموش روشن بشه و ای پی شما تغییر کنه این کار رو چندین بار انجام بدین که بتونین IP که کمترین پینگ رو به شما میده رو پیدا کنید

نکته : در بعضی از مودم ها این گزینه به نام reboot هستش پس اگر sysrestart رو ندیدین دنبال reboot بگردین .

حالا بریم سراغ توضیحات دیگر امکاناتی که در status به شما نمایش داده شده و بهتون میگم مقدارش حداقل باید چقدر باشه که در صورت بد بودن با پشتیبانی تماس بگیرید و یا سیم و خونه خودتون رو چک کنید و مشکل رو برطرف کنید .

SNR Margin : مربوط به کیفیت خط شماست که خود شرکت ISP نیز میتونه بالا پایینش کنه و اگر زنگ زدین گفتن نمیشه همچین کاری کرد بدونین که دارن دروغ میدن و مقدار Donwload باید حداقل 20 باشه و هرچه بالاتر بره بهتره

و مقدار upload هم از 15 هرچه بالاتر باشه بهتر هستش

Line Attenuation : مقدار نویز شماست 10 خیلی خوبه اما من 8 هم داشتم که یعنی عالی هستش اما بالای 20 دیگه خیلی داغون هستش این یعنی از 8 پایین تر نره و از 20 هم بالاتر نره بین اینها باشه خوبه

Data Rate : مقدار پنهای باندی که برای اینترنت شما در نظر گرفته شده که با توجه به سرویسی که گرفتین این مقدار کم و زیاد میشه ، همینطور که مشاهده میکند در عکس بالا ، مقدار دانلود و اپلود رو به شما بر حسب kb نمایش میده

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید .

به امید روزی که ما ایرانی ها دغدغه اینترنت نداشته باشیم .

موفق باشید .

تذکر : این اموزش متعلق به سایت دوتاباز است در صورت کپی کردن نام منبع و نویسنده ذکر شود .

2. 13 کاربر مقابل از Mohammad_ai69 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

AnonymouS (01-01-2017),A_W_Z_2 (01-01-2017),bayani (01-01-2017),Dotauser (01-02-2017),erebor (01-02-2017),favel (01-02-2017),FCB (01-01-2017),fever361 (01-02-2017),Hossein.IR (01-01-2017),Milad._.R (01-05-2017),Mohammad.S (01-02-2017),THE BIG (01-01-2017),Viper (01-01-2017)

3. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    شماره عضویت
    3177
    یوزرنیم استیم
    FEVER361
    ممنون از آموزش مفیدتون اما من 2 ماهه مشکلی دارم که هر چیزی رو که امتحان کردم حل نشده و همچنان باقی هست ... امیدوارم کسی راه حلی بتونه پیشنهاد بده :
    اول ازهمه بگم با همین آیپی که ذکر کردین پینگم بین 130-150 هست و تو این2 ماه هم مودمو عوض کردم و ژانره ازمرکز تعویض شده . بیشتر از 5 سال همین نتو دارم که مشخصاتش 512 نامحدود مخابرات هست و این 2 ماه فقط شروع کرده به اذیت کردن ... امامشکل اینه که هر چد دقیقه یبار که تاییمش بین 5-15 دقیقه رندوم هست , نزدیک به یک دقیقه یه چیزی مثل تایم اوت اتفاق میفته . همه چراغامودم روشنه اما حدود 10 ثانیه چراغ adsl ثابته که بعد شروع میکنه به ریکانکت و تا ok بشه نزدیک 1 مین طول میکشه . snr و غیره رو بارها چک کردم ولی چیزی که بتونه دلیل مشکل باشه پیدا نکردم . اگر برای کسی همچین اتفاقی افتاده یا راه حلی براش داره ممنون میشم در میون بزاره . موفق باشید .

4. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر تحت کنترل
    شماره عضویت
    390
    نقل قول نوشته اصلی توسط fever361 نمایش پست ها
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show Quote
    ممنون از آموزش مفیدتون اما من 2 ماهه مشکلی دارم که هر چیزی رو که امتحان کردم حل نشده و همچنان باقی هست ... امیدوارم کسی راه حلی بتونه پیشنهاد بده :
    اول ازهمه بگم با همین آیپی که ذکر کردین پینگم بین 130-150 هست و تو این2 ماه هم مودمو عوض کردم و ژانره ازمرکز تعویض شده . بیشتر از 5 سال همین نتو دارم که مشخصاتش 512 نامحدود مخابرات هست و این 2 ماه فقط شروع کرده به اذیت کردن ... امامشکل اینه که هر چد دقیقه یبار که تاییمش بین 5-15 دقیقه رندوم هست , نزدیک به یک دقیقه یه چیزی مثل تایم اوت اتفاق میفته . همه چراغامودم روشنه اما حدود 10 ثانیه چراغ adsl ثابته که بعد شروع میکنه به ریکانکت و تا ok بشه نزدیک 1 مین طول میکشه . snr و غیره رو بارها چک کردم ولی چیزی که بتونه دلیل مشکل باشه پیدا نکردم . اگر برای کسی همچین اتفاقی افتاده یا راه حلی براش داره ممنون میشم در میون بزاره . موفق باشید .
    در cmd این رو بزنید و کمل که تموم شد برام عکسش رو در این تاپیک بذارید :

tracert 146.66.155.1

5. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    شماره عضویت
    3177
    یوزرنیم استیم
    FEVER361
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_ai69 نمایش پست ها
    در cmd این رو بزنید و کمل که تموم شد برام عکسش رو در این تاپیک بذارید :

tracert 146.66.155.1
    http://uupload.ir/files/e2c1_ping.png

6. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر تحت کنترل
    شماره عضویت
    390
    مشکلی نداره . با گوشی موبایل زنگ بزن رو تلفن خونه بعد برو بردار حرف بزن ببین تلفن خونه خرخر میکنه یا نه .

7. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    شماره عضویت
    3177
    یوزرنیم استیم
    FEVER361
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_ai69 نمایش پست ها
    مشکلی نداره . با گوشی موبایل زنگ بزن رو تلفن خونه بعد برو بردار حرف بزن ببین تلفن خونه خرخر میکنه یا نه .
    نه خرخر نمیکنه .

8. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    شماره عضویت
    5913
    همچین مشکلی میتونه مربوط به نویز خط و دور بودن از مرکز مخابراتی باشه. بعضی وقتا این مشکل با کشیدن مستقیم کابل از سر خط حل میشه.

9. کاربر مقابل از Dotauser عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

fever361 (01-02-2017)

10. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر تحت کنترل
    شماره عضویت
    390
    نه خرخر نمیکنه .
    پس دو مشکل وجود داره که باید چک کنید اما کمی دردسر داره . یکی فرسودگی سیم در شبکه پخش در کوچه . منظورم جعبه تقسیم تو کوچه که سیم تلفن ازش عبور میکنه و وارد ساختمان یا خونه شما میشه . یکیم سوکتی که در مخابرات وصل شده ، چند ساله نت داری روی این خط ؟

هر دو رو باید کارکنان مخابرات انجام بدن حودت نمیتونی . برو به مخابرات مراجعه کن بگو کل ساختمان رو چک کردی اما بازم خطتت برای اینترنت مشکل داره بیایین فرسودگی رو در مخابرات و جعبه تقسیم برام چک کنید حضوریم برو اقدام کن چون اینا تلفنی محل نمیدن اگر خودتم زبونشو نداری یکی ببر که کارتو با دعوا هم شده راه بندازن

11. 2 کاربر مقابل از Mohammad_ai69 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

fever361 (01-02-2017),unforgivens (01-03-2017)

12. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر ثابت انجمن
    شماره عضویت
    64
    یوزرنیم استیم
    l_Viper_l
    SNR من برای دانلد 23 اونوخ برای اپلد 30، Attenuation هم 33 ، چقد عالی

13. کاربر مقابل از Viper عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

A_W_Z_2 (01-02-2017)

14. Top | #10

عنوان کاربر