آموزش بازی با نقش Support

کوتاه کننده لینک محل تبلیغات شما آپلود عکس
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20
  1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر نیمه فعال
    شماره عضویت
    2034
    یوزرنیم استیم
    sinasystem

آموزش بازی با نقش Support

سلام به همگی
    بعد از خوندن آموزش بازی کردن نقش Carry گفتم چرا منم از این کارا نکنم؟ برای همین اینو نوشتم

اول از همه بگم که supportها در بازی های (Pub(lic پایان خوشی ندارن. تیم ببازه، به ساپورت فحش میدن. تیم ببره carry رو تحسین میکنن. اما تیم بدون ساپورت (معمولا) بازی راحتی نخواهد داشت. اول که 2 ساعت سر اینکه کی courier بخره دعواست( flying courier به کنار)، تازه خبری هم از ward نیست ( یه نکته قابل توجهه اونم اینه که توی بازی های pub که ساپورتم هست، بازم بیشتر وقتها خبری از ward نیس)

نقش support

همونطور که از اسمش پیداس، وظیفش ساپورت کردنه. یعنی Last hit هارو برای Carry که کنارشه میذاره و به Deny کردن میپردازه(سپهر با تو ام با این Bit.ch Doctor) .
    کمپ های جنگل رو برای یاراش stack میکنه و ...
    پس نتیجه میگیریم که با کشتن و LH پول در نمیاره. تازه پولیم که درمیاره رو صرف خریدن Ward، Dust، Smoke of deceit, courier و حتی Tango و TPS برای یاراش میکنه.
    میشه گفت تنها آیتمی که مستقیم برای خودش میگیره Bootـه! آیتم های دیگه ای هم که میگیره همه برای تیمه مثل Mekansm, Veil Of Discord و ...

الان با این تعریفی که من از support کرم ری.دم به این نقش!

انواع Support

1) Semi - Support
    2) Hard Support

Semi - Support یا نیمه support : هیروهایی که تو آیتم هایی که میخرن یه چیزایی هم برای دل خودشون میخرن. مثلا Lina و Lich با خریدن Aghanim's scepter و Blink Dagger میخوان به خودشون کمک کنن اما بقیه آیتم هاشون برای تیمه ( Shiva's Gaurd، Urn of Shadows,...)

Hard Support: کمترین چیزو برای خودشون میخوان (معمولا یه boot و یه bracer) و همه چیزشون رو( ! منظورم پولشونه منحرف) فدای تیم میکنن. در واقع اسکیلی هم برای فارم کردن ندارن. بهترین نمونه اش Omni-Knight و Dazzleـه.( خودم به شخصه از Omni خیلی خوشم میاد. همه ی اسکیل هاش برای ساپورت بودن. Slow, Heal, Magic Immune, HP Regen, Attack Immune)

یه تیم استاندارد یه Hard Support و یه semi- Support داره. وظیفه ی semi-support خریدن ward و dust در طول بازیه و وظیفه Hard Support خرید و آپگرید courier، Mekansm, .. ـه.

یه ساپورت خوب

- Courier میخره
    - اگه Courier دارین Ward میخره

- از Carry تیمتون KS نمیکنه
    - LH های Carry رو نمیدزده
    - خیلی فارم نمیکنه

- تو درگیری ها حضور داره
    - آیتمهای تیمی میخره

- آیتم هایی که Attack Speed و دمیج میدن نمیخره.

اوایل بازی

اصلی ترین نقش ساپورت نگهداری یا babysit از Carry در Safe Laneـه ( چون هیچ Carry اونقدر خنگ نیس که به Tri-lane بره.)
    پس کارایی که باید بکنین اینه

1- به Carry کمک کنین فارم کنه
    2- از Carry در گنک ها مراقبت کنید.
    3- کمکش کنید کیل بگیره.
    4- کریپ هاتون رو Deny کنید.
    5- دشمنارو Harass کنید .
    6- استک کردن کمپ برای Pull و Pull کردن کریپ ها با اونا.

1- به Carry کمک کنید فارم کنه: برای این کار دو حالت بازی داریم:1) Aggressively یا تهاجمی و 2)Passively دفاع بدون حمله

1) Aggressively: این شیوه ساپورت کردن با هیروهایی مثل Skywrath Mage ـه. هی اسکیل هاتونو بزنین و بری.نین به اعصاب کسایی که جلوتونن. اصلا نذارین فارم کنن و دور نگهشون دارین تا یار کناریتون راحت فارم کنه. شما هم باید کریپ های خودتونو LH کنید. این وقتی خوبه که شما و یارتون با هم هماهنگی داشته باشین.

2) Passively: ساپورت هایی مثل Omni که اسکیلی برای اذیت ندارن، باید با یار کنارشون عقب وایسن و فقط برای LH و Deny جلو برن. بعضی اوقات با کلیک راست روی هیرو اذیتش کنین، اما نمیرین و تمرکزتون هم باید روی Deny باشه

2- از Carry در گنک ها مراقبت کنید این کار یعنی اینکه کشتن Carry تیم رو سخت کنید. این کار بستگی به ساپورتی که پیک کردین داره. هیروهایی مثل Dazzle و Omni-Knight جون یار رو پر میکنن. هیروهایی مثل Shadow Shaman که Disabler هستن برا Carry وقت اضافه میگیرن. هیروهای Nuker مثل Lina و Lion و Skywrath Mage درجا ضد حمله و حریف رو ناک اوت میکنن.

با گذاشتن Ward میتونین از Gank خبردار بشین. حتما هم وقتی یه هیروی حریف رو نمیبینین Missing بدین تا بقیه بفهمن.( کسایی که نمیدونن چطوری، باید بگم با نگه داشت alt و کلیک روی آیکون هیرو (مثلا pudge) در بالا، تو Chat box مینویسه Pudge is Missing و با نگه داشتن Ctrl + alt و کلیک کردن رو آیکون هیرو در بالا، توی chat box مینویسه pudge has returned.

3- کمکش کنید کیل بگیره. با Slow ،Stun , Hex و یا با کم کردن جون حریف ولی ضربه آخرو نزدن بهشون کمک کنین. بعضی از Carry ها مثل Dragon Knight که آروم میرن یه خورده مشکل دارن. اما برای بعضی دیگه مثل Nature's Prophet, Queen Of Pain, Anti-Mage, ... مشکلی نیست.

4- کریپ هاتونو Deny کنید. این کار باعث میشه هم حریف XP کمتری بگیره، هم پول نگیره، هم ..ونش بسوزه! چون با این کار اختلاف Level، پول، و آیتم بین تیم شما و تیم حریف پیش میاد که به نفعتونه.

5- دشمنارو Harass کنید : یعنی اذیتشون کنید و نذارین فارم کنن. این کار برای یه ساپورت رنج آسون تره. در مقابل کسی که Solo میاد (Axe, Bristleback,...)، باید کاملا Aggressive بازی کنید. چون اگه فرم کنن و Levelup بشن به F خواهید رفت( تجربه دارم میگما). خودتونو به کشتن ندین ( چون وقتی به هیروی حریف شروع به حمله کنید، کریپ های حریف هم به شما حمله میکنن) ولی تا جایی که میتونین حریفو از کریپ ها دور نگه دارین.

6- استک کردن کمپ برای Pull و Pull کردن کریپ ها با اونا. Pull کردن یعنی اینکه کاری کنید که کریپ های یارتون با کریپ های جنگل درگیر بشن تا هم Wave کریپ ها نزدیک Towerتون باشه تا Carry راحت فارم کنه، هم کسی نتونه از پشت غافل گیرتون کنه، هم این تنها راه برای LH برای شماست. برای این کار باید کنار کمپ هایی که مشخص کردم برید( همونطور که گفتم ساپورت با Carry به Safe Lane میرن و بخاطر همین Lane بالا فقط برای Dire و Lane پایین فقط برای Radiant کمپ برای Pull کردن داره.) تقریبا در xy: 15 یا xy: 45 به اونا یه ضربه بزنید و به Lane برگردید. اونا دنبالتون میان ، وقتی به Lane میرسن ، کریپ هاتون رو میبینن، با اونا درگیر میشن، بر میگردن به کمپ خودشون، کریپ هاتون دنبالشون میرن. اونجاست که شما باید LH کنید. درضمن کریپ هاتون رو اونتو Deny کنید. چون اگه با خون کم بیان بیرون، میشن LH آماده برای حریف.

2034 01409321384
    توجه1: xy مهم نیست چه عددی باشه.
    توجه2: چون اولین بار جنگلی ها در ثانیه 30 میان، پس نمیتونید Wave اول کریپ ها رو Pull کنید. اونا رو باید با مهارت خودتون بلاک کنید. یعنی جلوشون زیگ زاگ راه برین و نذارین برن جلو و تا درگیری کنار Tower شما اتفاق میوفته.
    توجه3: میتونین در کمپ Pull حریف Ward بذارین تا Neutral ها متولد نشن و حریف نتونه Pull کنه.
    توجه4: بهتره وقتی کریپ هاتون دازای منجنیق هستن، اونا رو Pull نکنید.چون کریپ های حریف هم منجنیق داره و میتونه کلی به تاورتون آسیب بزنه.

اواسط بازی

این وقتیه که Carry قوی شده و لازم نیست هر لحظه کنارش باشین و میتونید یه خورده وقت آزاد صرف LH کنید. بر خلاف اون، در اواسط بازی شما باید توی تمام تیم فایت ها حضور داشته باشین. پس همراه داشتن یه TPS بدردتون میخوره. البته برای بعضی از ساپورت ها Boots Of Travel فکر خوبیه.
    اگه Ward گذاشتن وظیقه شماست، به این کار ادامه بدین. مخصوصا اطراف Rune ها و Roshan. اگه Levelتون بالا باشه و با بازیکنای سطح بالا بازی کنین، احتمالا اول Smoke of Deciet میزنن بعد میرن سر Roshan. بخاطر همین باید اونجا Sentry Ward هم داشته باشین.

اواخر بازی

این موقعس که Carry در صورت فارم خودشو نشون میده. شما الان ضعیفین و به فارم نیاز دارین. هرگز هم نباید تنها باشید. بیشتر بازی هایی که به Late Game کشیده میشن با یه Gank موفقیت آمیز سریع تموم میشن. چون Level اکثر هیروها بالاست، خیلی طول میکشه تا دوباره زنده بشن و راحت بازی تموم میشه. پس حواستون به Ward ها و Roshan باشه.

آیتم ها

با اینکه هر هیرو آیتم های خودشو داره، اما بیشتر آیتم های Support ها مشترکن. این آیتم ها عبارتند از

Animal Courier/ Flying Courier: مهمترین آیتم برای تیم ( مخصوصا برای هیروی Mid). به عنوان ساپورت باید مطمئن بشین تیمتن از همون اول از اینا داره.

Observer Ward: یه بخش مهم از Support بودن Ward گذاریه که به تیمتون اجازه میده از حرکات حریف با خبر بشه، از Gank شدن جلوگیری کنه، به Gank کردن کمک میکنه، میفهمین کی Rune ها ظاهر میشن،... به عنوان ساپورت، تیمتون همیشه باید حداقل یه Ward داشته باشه.

ُSentry Ward/ Dust of Appearance: وقتی هیروهایی مثل Riki یا Bounty Hunter یا Phantom Lancer حریفتون باشن، وظیفه شماست تا از اینا بخرین. در ضمن، از Sentry Ward برای Deward کردن هم استفاده میشه.

Smoke Of Deciet:بیشتر توی بازی های سطح بالا و برای Gank, Roshan, Team Fight استفاده میشه.

Mekansm: خیلی بدرد تیم (مخصوصا تو تیم فایت) میخوره. هم Armor, هم HP Regen، و هم 250تا HP در صورت فعال کردن.

Pipe Of Insight: بیشتر به درد Support هایی که Strength هستن میخوره. برای 10 ثانیه، 400 دمیج مجیکال رو بلاک میکنه و بدرد وقتی میخوره که هیروهایی با دمیج AOE بالا ( EarthShaker, Lich, Enigma, Jakiro, ..) حریفتونن.

Arcane Boots: 135 تا مانای یاراتون و خودتونو بر میگردونه.

ِDrum Of Endurance: یه آیتم خوب دیگه. هم Passiveش به خودتون و اطرافیاتون Attack Speed و Movement Speed میده، هم Activeش. بدرد دنبال کردن و تیم فایت میخوره

Vladmir's Offering: هم یه کوچولو Mana Regen به خودتون و یاراتون میده. هم به خودتون و یارای نزدیک زنتون Life Steal میده. اگه حداقل یه Carry نزدیک زن دارین و (ترجیحا) خودتونم نزدیک زن هستین، اینو بخرین.

Urn Of Shadows: فقط یه نفر توی تیم میخره. معمولا Ganker ها اینو میخرن، اما خریدنش توشط Support فکر بهتریه و از اونجایی که توی بیشتر تیم فایت ها حضور دارین، کلی شارژ میشه و میتونین جون خودتون و یاراتون رو پر کنین یا کسی که داره با خون کم در میره رو بکشین.

Veil Of Discord: وقتی بدردتون میخوره که یاراتون دمیج AOE زیادی داشته باشن. با فعال کردن این، حریف به یه جایی میره!

اینم انواع ساپورت ها

2034 01409324537

P.S شاید بعدا عکس آیتم ها رو هم اضافه کنم.
    Meepwned!

2. 28 کاربر مقابل از mrc4ever عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

alibayat10 (05-20-2017),Amin_AssAssin (04-25-2017),Amir mansoor (05-29-2017),amirehsan (01-21-2017),AmirMahmood (08-29-2014),aziz (02-06-2017),♀♠♥ßKß♥♠♀ (04-06-2016),deadknight (04-25-2017),FCB (04-14-2016),Four-Eyes (08-29-2014),Karawana (08-30-2014),Mahdi-Void (08-29-2014),Milad._.R (08-29-2014),miniod (08-30-2014),Mohammad.S (05-25-2022),Mohammad_ai69 (09-01-2014),o2_LOLOO (07-01-2018),orraaahhh (01-21-2017),REZA AORAX (07-23-2018),samdeloges (04-12-2016),Sepehr_R (08-30-2014),Sharingan (08-30-2014),trace (04-13-2016),Viper (08-29-2014),WardeN (08-29-2014),X-imc (09-10-2015),YOLO (08-29-2014),[DR.[mmL (08-30-2014)

3. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    شماره عضویت
    2969
    یوزرنیم استیم
    soulstealer87
    عالی بود یه تشکر میدم بت من رولم ساپه و یه نکته رو فراموش کردی ساپورت بعضی از کیل هارو باید بگیره !!!
    بزا اینجوری بت بگم هر کیل حدود 250 تا گلد میده با یه حساب سر انگشتی ینی از یه ویو کریپ کمتر!!!(گشادی؟ برو فارم کن خو ) پس بهتره 1/4 کیل هارو نه همشونو طبیعتا بزارین ساپ ها بگیرن

4. کاربر مقابل از YOLO عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mrc4ever (08-29-2014)

5. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر نیمه فعال
    شماره عضویت
    2034
    یوزرنیم استیم
    sinasystem
    نقل قول نوشته اصلی توسط YOLO نمایش پست ها
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show Quote
    عالی بود یه تشکر میدم بت من رولم ساپه و یه نکته رو فراموش کردی ساپورت بعضی از کیل هارو باید بگیره !!!
    بزا اینجوری بت بگم هر کیل حدود 250 تا گلد میده با یه حساب سر انگشتی ینی از یه ویو کریپ کمتر!!!(گشادی؟ برو فارم کن خو ) پس بهتره 1/4 کیل هارو نه همشونو طبیعتا بزارین ساپ ها بگیرن
    اوایل بازی بهتره بذاره Carry بگیره، اما دیگه از اواسط بازی خودشم باید بگیره تا پول دربیاره دیگه.
    Meepwned!

6. 2 کاربر مقابل از mrc4ever عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Karawana (08-30-2014),YOLO (09-01-2014)

7. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر ثابت انجمن
    شماره عضویت
    2342
    من هارد ساپورت بازی میکنم برای چی باید کیل بگیری
    با توج به تجربم ن همش ارد می خرم ایتم های ساپورت هم زیاد میگیرم کیل لازم نیست واسه ایتم بستن شما یک کاری کون تیمت تو فایت های اول بازی ببره یا تو 2 3 تا فایت بدون کیل گرفتن نمی دونم چجوری ولی یهویی پول دار میشید (البته از رو تجربه میگما) از اونجایی که فقط رنک حال میده من همه کار میکنم که تیم ببره از دستم در بره یهو 3تا کیل تو کله بازی میگیرم بهترین هارد ساپورت هم از نظر من dazzle هست از اون ایی که slow میکنه هیل میده و هم زمان دمیج میده بهحریف تو فایت وقتی حریف هیرو تاک داره مثل axe , bristle , pudge و ... شما می تونی خیلی مفید باشی یک مدالیون میگیری میری پشت تیم تانکشون میپره جلو یک مدالیون یک ulti و هیل که دیگه کار تامومه و هیرویی که از تیم شما هم گیره اون تانک افتاده اول کار رو هم می تونین با لول 2تون نجات بدین و اگر fource staff هم داشته باشی که خیلی هم خوب می تونین از فایت بیارینش بیرون با sov هم می تونید hex کنید حریف رو و هزاران امکانات دیگر که با بازی کردن باهاش متوجه میشین
    کلا کار تمام هیرو های ساپورت دیگر رو انجام میده با لول یکهم می تونید نقش Aggressively رو ایفا کنید باهاش جنگل هم میشه رفت از همون اول بازی فقط باید 3تا کوریر و چند تا کلاریتی بگیرین کلا هیرو فنیه اگر این کارارو بکنید تیمتون میبره یا حریف قاطی میکنه از همون اول میریزه رو کله شما مخصوصا اگ هیرو invisible داشته باشن و اگر silence هم داشته باشن ه دیگه به F کبیر میرین یعنی کلا هیچ کاری نمیکنید تیم به فنا میره شما هم میمیرید مولا این رو بده 5 یا 6تا فایت که بردین حریف میفهمه که بخاطره شما دارن میبازن فایت هارو که دیگه دیره و کری هاتون پا گرفتن کیل هم که نمیخواین ئوشواری هم نداره و دیگر هیچ ..
    گر سنگ از آسمان ببارد من پارس هستم و زانو نخواهم زد

8. کاربر مقابل از Persian Leopard عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mrc4ever (08-30-2014)

9. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر عالی
    شماره عضویت
    1234
    یوزرنیم استیم
    mahdmta
    نقل قول نوشته اصلی توسط Persian Leopard نمایش پست ها
    من هارد ساپورت بازی میکنم برای چی باید کیل بگیری
    با توج به تجربم ن همش ارد می خرم ایتم های ساپورت هم زیاد میگیرم کیل لازم نیست واسه ایتم بستن شما یک کاری کون تیمت تو فایت های اول بازی ببره یا تو 2 3 تا فایت بدون کیل گرفتن نمی دونم چجوری ولی یهویی پول دار میشید (البته از رو تجربه میگما) از اونجایی که فقط رنک حال میده من همه کار میکنم که تیم ببره از دستم در بره یهو 3تا کیل تو کله بازی میگیرم بهترین هارد ساپورت هم از نظر من dazzle هست از اون ایی که slow میکنه هیل میده و هم زمان دمیج میده بهحریف تو فایت وقتی حریف هیرو تاک داره مثل axe , bristle , pudge و ... شما می تونی خیلی مفید باشی یک مدالیون میگیری میری پشت تیم تانکشون میپره جلو یک مدالیون یک ulti و هیل که دیگه کار تامومه و هیرویی که از تیم شما هم گیره اون تانک افتاده اول کار رو هم می تونین با لول 2تون نجات بدین و اگر fource staff هم داشته باشی که خیلی هم خوب می تونین از فایت بیارینش بیرون با sov هم می تونید hex کنید حریف رو و هزاران امکانات دیگر که با بازی کردن باهاش متوجه میشین
    کلا کار تمام هیرو های ساپورت دیگر رو انجام میده با لول یکهم می تونید نقش Aggressively رو ایفا کنید باهاش جنگل هم میشه رفت از همون اول بازی فقط باید 3تا کوریر و چند تا کلاریتی بگیرین کلا هیرو فنیه اگر این کارارو بکنید تیمتون میبره یا حریف قاطی میکنه از همون اول میریزه رو کله شما مخصوصا اگ هیرو invisible داشته باشن و اگر silence هم داشته باشن ه دیگه به F کبیر میرین یعنی کلا هیچ کاری نمیکنید تیم به فنا میره شما هم میمیرید مولا این رو بده 5 یا 6تا فایت که بردین حریف میفهمه که بخاطره شما دارن میبازن فایت هارو که دیگه دیره و کری هاتون پا گرفتن کیل هم که نمیخواین ئوشواری هم نداره و دیگر هیچ ..
    به همین راحتی . یعنی تو فایت ها یه ساپ میتونه فایت رو برگردونه ... حریف هم اصلا ساپ نداره اگه هم داشته باشه وایمیسته نگاه میکنه
    نه عزیزم . این مال زمانی هست که شما به حریف برتری داشته باشین . اون موقع دیگه حتی وارد و داست هم کمتر مورد نیاز میشه . وقتی که حریف سوار شما باشه ، اکثر اوغات کری تیمت داره تو جنگل فارم میکنه . پس پول خودش رو در میاره و 250 تا پول واسش چیزی نیست . ( اندازه یه golum ancient ) ولی برای یه ساپورت 250 تا به اندازه یه آبسرور و یه اسموک میشه که خودش کلیه .
    I don't wanna live a thousand years. If I just live through today, that'll be enough

10. 4 کاربر مقابل از IR_Prince عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

amirehsan (01-21-2017),Karawana (08-30-2014),mrc4ever (08-30-2014),YOLO (08-30-2014)

11. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    3095
    یوزرنیم استیم
    LA__King ( دوتا خط فاصله )
    اولا اون گلدی که گفتین نمیدونم چه جوری بدست میاد به خاطر assist هست علاوه بر هیرویی که last hit میکنه هم تیمی هایی هم که در رنج مشخص باشن و دمیجی به هیروی حریف وارد کرده باشن هم گلد میگیرن میزان گلد هم بستگی به تعداد هم تیمی هایی که در assist شرکت میکنن داره .
    دوما تو بازی همه چی بستگی به تیم مقابل شما داره به همین راحتیا که میگی نیست .. تیمی که با هوش باشه اول ساپورتو با یه silence یا استان تمام میکنه و ... بازی بستگی به هر 5 تا بازیکن داره نه فقط ساپرت .

نقل قول برای Persian Leopard یادم رفت نقل قول کنم .
    ویرایش توسط .mir@ : 09-01-2014 در ساعت 10:05 AM

12. 3 کاربر مقابل از .mir@ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Four-Eyes (09-01-2014),samdeloges (04-12-2016),YOLO (09-01-2014)

13. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    2078
    chand ja axe puckam hast too oon anvae supporta
    ziad baraye sup pick nemishe

14. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر ثابت انجمن
    شماره عضویت
    3257
    یوزرنیم استیم
    AB_Nightmare
    با bounty hunter و void هم جدیدا ساپورت میرن ! واسه bounty مکانیزم - urn of shadows - dagon میرن واسه void آیتم vladmir - dager و... میرن.

"I'm the beast of bedtime tales."

15. Top | #9

عنوان کاربر
    همکار سایت
    شماره عضویت
    4507
    یوزرنیم استیم
    samdeloges
    بذارید اهمیت وحشتناک ساپورت رو توی دوتا گیم تقریبا مشابه بررسی کنیم
    گیم اول ساپورت فقط کریستال
    http://www.dotabuff.com/matches/2262792637
    پیک شدن دو هیروی اینویز جلوی تک ساپورت یک تیم میتونه اون ساپورتو عذاب بده بونتی هانتر ابتدای کار زیاد نمیتونست اذیت کنه لین بالا بود و جلوی من کلینز بود با خرید دو وارد زرد و دو وارد آبی early game رد شد فانتم در کنار من به خوبی فارم کرد و در یک حرکت موفق شدیم با هم کلینز و گایرو رو جلومون بکشیم که باعث ترس اونها در ادامه کار شد همچنین ثبت شدن یک کیل و اسیست برای هرکودوم اوردن آیتم تسهیل شد جوری که تا حدود مین 15 فانتم بتلفیوری و پاورتریدز داشت کاشتن وارد نزدیک روشان و در جنگل ریدیانت بوچر رو از گنک ما نا امید کرده بود کمااینکه یک بار هم کشته شد و به گنک در لین بالا مشغول شد انچنترس جلوی بوچر تحقیر شده بود و ما مید رو از دست داده بودیم با این حال با توجه به ورود ووید به جنگل فانتم از رفتن به جنگل خودداری نکرد(داغون بودیم یعنی!!! دوتا جانگلر!!)
    از حدود مین بیست بونتی هانتر و کلینز گاهی به کمک بوچر به گنک کری های تیم ما پرداختند و بوچر با کمک اوگرمگی و گایرو در حال پیش بردن لین ها در عدم حضور کری های ما بودند وضعیت جوری بود که باخت در یک قدمی ما بود که من با خرید وارد بسیار و بستن جم و کاشتن وارد ها در جنگل خودی،دشمن،پاور آپ ها و به جای تاور های از دست رفته به داد کری های تیم رسیدم و چندین و چند بار به خاطر وارد کاشتن گنک شدم جوری که از حدود مین 40 که من جم خریدم تا حدود مین 50که بونتی هانتر لیو داد بونتی و کلینز تنها دو لول آپگرید شدند یعنی ورق برگشت
    لازم به ذکر است که پس از کاشتن وارد ها تیم ها برابر و سپس ما پیش افتادیم(یعنی دیگه نمیتونستند زیاد ازمون کیل بگیرند)
    و اما بازی دوم ساپورت:
    Eror 404 not found
    ساپورت حریف: دیسراپتور
    http://www.dotabuff.com/matches/2277638992
    خیلی مشابه هستند یعنی ابتدا early game که من تنها بودم توی سیف لین و جلوم بونتی هانتر و اسپیریت بودند وسط فانتم و وایپر
    بالا دیسراپتور و ووید و برودمارد و اسنایپر
    گایرو هم ول میتابید بعد که چهار شد اومد پیش من!!!!!
    خب من تا مین سی با بستن ونگارد و رادیانس وارد جنگل شدم و پاچوب رو سریع اوردم که بونتی هانتر عزیز جلوم ظاهر شده و با دو هیت منو به فانتین فرستاد پس از آن با گنک کردن یک به یک کری ها به کمک اسپیریت و فانتم با پیش بردن تاور ها در شرایطی که کری های تیم مقابل تحقیر شده بودند زمینه رو برای فارم آرام ووید فراهم کردند
    من کری مجبور بودم خودم وارد بخرم و بکارم که گنک نشم یکی دوبار فرار کردم ولی دیگه برای آیتم اوردن دیر شده بود کما اینکه با گنک های متعدد ارلی گیم رو هم از دست داده بودیم و من فقط جنگل خودمون رو وارد گذاشته بودم(هنوز بقیه جاهای مپ کری هارو گنک میکردند)
    بونتی هانتر در این گیم برخلاف گیم اول بدون کمک هیروی اینویز دیگری یه تنه دهنمونو صاف کرد جوری که رادیانس من مین30 اومد و بعد از اون وضعم معلومه(دمون ایج تو کوریره)
    در این میان دیسراپتور با ساپورت عالی و چند صحنه نجات فانتم در اوایل بازی خیلی به تیمش کمک کرد
    همچنین با کاشت وارد کاملا جلوی پوش برودمادر رو گرفت
    اگر ساپورت داشتیم و اول بازی وارد میکاشت قبل از اینکه بونتی هانتر قوی بشه و بتونه سریع گنک کنه اونو کنترل میکردیم و با پیش بردن لین ها جلوی ووید رو هم میگرفتیم
    ویرایش توسط samdeloges : 04-12-2016 در ساعت 09:15 PM دلیل: غلط املایی
    Nothing is impossible, the word itself says I'm possible

Audrey Hepburn

16. 2 کاربر مقابل از samdeloges عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Milad._.R (04-12-2016),Sharingan (04-12-2016)

17. Top | #10

عنوان کاربر
    سرپرست و ناظم
    شماره عضویت
    15
    یوزرنیم استیم
    Sh4rinGan
    نقل قول نوشته اصلی توسط samdeloges نمایش پست ها
    بذارید اهمیت وحشتناک ساپورت رو توی دوتا گیم تقریبا مشابه بررسی کنیم
    گیم اول ساپورت فقط کریستال
    Match 2262792637 - Overview - DOTABUFF - Dota 2 Stats
    پیک شدن دو هیروی اینویز جلوی تک ساپورت یک تیم میتونه اون ساپورتو عذاب بده بونتی هانتر ابتدای کار زیاد نمیتونست اذیت کنه لین بالا بود و جلوی من کلینز بود با خرید دو وارد زرد و دو وارد آبی early game رد شد فانتم در کنار من به خوبی فارم کرد و در یک حرکت موفق شدیم با هم کلینز و گایرو رو جلومون بکشیم که باعث ترس اونها در ادامه کار شد همچنین ثبت شدن یک کیل و اسیست برای هرکودوم اوردن آیتم تسهیل شد جوری که تا حدود مین 15 فانتم بتلفیوری و پاورتریدز داشت کاشتن وارد نزدیک روشان و در جنگل ریدیانت بوچر رو از گنک ما نا امید کرده بود کمااینکه یک بار هم کشته شد و به گنک در لین بالا مشغول شد انچنترس جلوی بوچر تحقیر شده بود و ما مید رو از دست داده بودیم با این حال با توجه به ورود ووید به جنگل فانتم از رفتن به جنگل خودداری نکرد(داغون بودیم یعنی!!! دوتا جانگلر!!)
    از حدود مین بیست بونتی هانتر و کلینز گاهی به کمک بوچر به گنک کری های تیم ما پرداختند و بوچر با کمک اوگرمگی و گایرو در حال پیش بردن لین ها در عدم حضور کری های ما بودند وضعیت جوری بود که باخت در یک قدمی ما بود که من با خرید وارد بسیار و بستن جم و کاشتن وارد ها در جنگل خودی،دشمن،پاور آپ ها و به جای تاور های از دست رفته به داد کری های تیم رسیدم و چندین و چند بار به خاطر وارد کاشتن گنک شدم جوری که از حدود مین 40 که من جم خریدم تا حدود مین 50که بونتی هانتر لیو داد بونتی و کلینز تنها دو لول آپگرید شدند یعنی ورق برگشت
    لازم به ذکر است که پس از کاشتن وارد ها تیم ها برابر و سپس ما پیش افتادیم(یعنی دیگه نمیتونستند زیاد ازمون کیل بگیرند)
    و اما بازی دوم ساپورت:
    Eror 404 not found
    ساپورت حریف: دیسراپتور
    Match 2277638992 - Overview - DOTABUFF - Dota 2 Stats
    خیلی مشابه هستند یعنی ابتدا early game که من تنها بودم توی سیف لین و جلوم بونتی هانتر و اسپیریت بودند وسط فانتم و وایپر
    بالا دیسراپتور و ووید و برودمارد و اسنایپر
    گایرو هم ول میتابید بعد که چهار شد اومد پیش من!!!!!
    خب من تا مین سی با بستن ونگارد و رادیانس وارد جنگل شدم و پاچوب رو سریع اوردم که بونتی هانتر عزیز جلوم ظاهر شده و با دو هیت منو به فانتین فرستاد پس از آن با گنک کردن یک به یک کری ها به کمک اسپیریت و فانتم با پیش بردن تاور ها در شرایطی که کری های تیم مقابل تحقیر شده بودند زمینه رو برای فارم آرام ووید فراهم کردند
    من کری مجبور بودم خودم وارد بخرم و بکارم که گنک نشم یکی دوبار فرار کردم ولی دیگه برای آیتم اوردن دیر شده بود کما اینکه با گنک های متعدد ارلی گیم رو هم از دست داده بودیم و من فقط جنگل خودمون رو وارد گذاشته بودم(هنوز بقیه جاهای مپ کری هارو گنک میکردند)
    بونتی هانتر در این گیم برخلاف گیم اول بدون کمک هیروی اینویز دیگری یه تنه دهنمونو صاف کرد جوری که رادیانس من مین30 اومد و بعد از اون وضعم معلومه(دمون ایج تو کوریره)
    در این میان دیسراپتور با ساپورت عالی و چند صحنه نجات فانتم در اوایل بازی خیلی به تیمش کمک کرد
    همچنین با کاشت وارد کاملا جلوی پوش برودمادر رو گرفت
    اگر ساپورت داشتیم و اول بازی وارد میکاشت قبل از اینکه بونتی هانتر قوی بشه و بتونه سریع گنک کنه اونو کنترل میکردیم و با پیش بردن لین ها جلوی ووید رو هم میگرفتیم
    تفاوت آیتم ها تو 2 تیم کاملا مشخصه ولی چرا Crystalys?

18. 2 کاربر مقابل از Sharingan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Milad._.R (04-12-2016),samdeloges (04-13-2016)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین