[گفتگوی آزاد] بیا تو بگو الان چه حسی داری... - صفحه 1108

کوتاه کننده لینک محل تبلیغات شما آپلود عکس
صفحه 1108 از 1160 نخستنخست ... 1086081008105810981106110711081109111011181158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11,071 به 11,080 از 11598
  1. Top | #11071

عنوان کاربر
    کاربر ثابت انجمن
    شماره عضویت
    3257
    یوزرنیم استیم
    AB_Nightmare
    اقا این tiدقیقا کی شروع میشه؟

"I'm the beast of bedtime tales."

2. کاربر مقابل از ABNightmare عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

''iMM (08-06-2018)

3. Top | #11072

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    2109
    یوزرنیم استیم
    M_Hunter78
    15 آگوست ... تقریبا 7 روز دیگه

4. کاربر مقابل از Mahdi-Void عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

FCB (08-07-2018)

5. Top | #11073

عنوان کاربر
    کاربر متخصص
    شماره عضویت
    4442
    نقل قول نوشته اصلی توسط ABNightmare نمایش پست ها
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show Quote
    اقا این tiدقیقا کی شروع میشه؟
    چه عجب
    مگه خداحافظی نکرده بودی
    خیلی وقته پلی نمیداد

6. Top | #11074
    FCB
    FCB آنلاین نیست.

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    6
    یوزرنیم استیم
    FCB
    نقل قول نوشته اصلی توسط REZA AORAX نمایش پست ها
    خیلی جالب بود...ماها دیگه نمیدونیم طرف انسان ها باشیم یا طرف ربات هایی که انسان ها خلق کردن...به هرحال خیلی جذاب بود،میشه گفت برتری ای که ربات به انسان داره اینه که خسته نمیشه،احساساتی نمیشه و منظم کارهاشو انجام میده و اگه توی کدنویسی هوش مصنوعیی شون مشکلی نباشه خطای کمتری میکنن و بهتره بگیم اصلا خطا نمیکنن...و اما اون انسانه که توی هر شرایطی یه تاکتیک و استراتژیک خاص به اجرا میزاره ولی ربات فقط دستوراتی که براش معلوم کردن اجرا میکنه...اما اینهمه پیشرفت توی هوش مصنوعی خیلی عالیه.ما ایرانی ها هم فقط نگاه،هنوز داریم ربات فوتبالیست میسازیم :/
    ما از نظر جایگاه هوش مصنوعی آخرین بار که من چک کردم رتبه ۱۶ جهان رو داشتیم.

۲ تا از استادای من تخصصشون هوش مصنوعی هست که متاسفانه ترم قبل یکیشون رو از دست دادیم و برگشت همون تهران برای ادامه تدریس...
    این ترمی که گذشت ما با یکی از همون اساتید روی ۲ تا پروژه هوش مصنوعی کار کردیم که اولی مترجم متون بلند انگلیسی به فارسی و بالعکس بود که فایل txt می‌گرفت و txt تحویل میداد. دومی هم غلط یاب متن فارسی بود که من یکی به شخصه ۵۰ تا خبر بالای ۵۰۰ کلمه از نیمه دوم ۹۶ به خوردش دادم
    آدرس پروژه اولی این هست که الان تقریبا نهایی شده...ولی دومی رو نمی‌تونم بدم چون هنوز بتا هست.

اما این هایی که می‌بینید همچین ai هایی دارن بخاطر امکانات و پشتیبانی‌ای هست که ازشون میشه...چون ai‌ای که رابط گرافیکی داشته باشه نیاز به سخت افزار قدرتمند داره و از طرفی open ai در روز هر کدومشون بالای چندین هزار ریپلی رو آنالیز می‌کنن تا بازی یاد بگیرن! این خودش اینترنت قوی هم میخواد.
    کل قدرت هوش مصنوعی هم از تجربه میاد. حالا در هر زمینه‌ای میخواد باشه، باشه. مثلا همین google translate انقدر باهاش تو سراسر دنیا کار‌میکنن تا هر روز دقیق تر و بهتر میشه...هرچقدر تجربه اینها بیشتر بشه، بیشتر به دقت انسان نزدیک میشن ولی هیچوقت مثل ما نمیشن که البته این حرف قابل بحثه

انسان تنها قابلیت برتری که نسبت به ai داره این هست که می‌تونه غیرقابل پیش بینی باشه. یعنی یک موقع دیدید که ی ai پس از ۱۰ ۲۰ سال تجربه و بین چند میلیون نکته که از انسانها یادگرفته بازهم از یک انسان شکست میخوره چون انسان تحرکات و فرآیندهای اون رو یاد می‌گیره و خودش یک روش جدید ابداع می‌کنه! یعنی تو این باب اونها حد پذیرن و ما نه که البته میگم این ادعاها قابل بحث هست. برای مثال همین SF که پارسال همه بهش 1v1 باختن ولی بعدا در طول سال تقریبا دیگه همه حرفه‌ای ها بردنش... هم rtz بردش هم sumail همینطور black و... چون روش بازیش رو یاد می‌گیرن و روش جدید خلق می‌کنن و شکستش میدن...

در آخر هم، هیچوقت نباید خودمون رو دست کم بگیریم. ما یک کشور در حال توسعه زیر سایه تحریم هستیم ولی فوق العاده داریم جلو میریم! هرچند تو این دولت و دولت قبلی رتبه علمیمون چندین رتبه کاهش داشته ولی بازم میریم جلو توکل بر خدا...
    ارزشِ هر انسان به چیزی که به آن دست می‌یابد، نیست، بلکه به هدفی است که میلِ رسیدن به آن دارد.

- جبران خلیل جبران

7. 4 کاربر مقابل از FCB عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Gashtal (08-09-2018),Mahdi-Void (08-08-2018),REZA AORAX (08-07-2018),Viper (08-07-2018)

8. Top | #11075

عنوان کاربر
    کاربر متخصص
    شماره عضویت
    4442
    نقل قول نوشته اصلی توسط FCB نمایش پست ها
    ما از نظر جایگاه هوش مصنوعی آخرین بار که من چک کردم رتبه ۱۶ جهان رو داشتیم.

۲ تا از استادای من تخصصشون هوش مصنوعی هست که متاسفانه ترم قبل یکیشون رو از دست دادیم و برگشت همون تهران برای ادامه تدریس...
    این ترمی که گذشت ما با یکی از همون اساتید روی ۲ تا پروژه هوش مصنوعی کار کردیم که اولی مترجم متون بلند انگلیسی به فارسی و بالعکس بود که فایل txt می‌گرفت و txt تحویل میداد. دومی هم غلط یاب متن فارسی بود که من یکی به شخصه ۵۰ تا خبر بالای ۵۰۰ کلمه از نیمه دوم ۹۶ به خوردش دادم
    آدرس پروژه اولی این هست که الان تقریبا نهایی شده...ولی دومی رو نمی‌تونم بدم چون هنوز بتا هست.

اما این هایی که می‌بینید همچین ai هایی دارن بخاطر امکانات و پشتیبانی‌ای هست که ازشون میشه...چون ai‌ای که رابط گرافیکی داشته باشه نیاز به سخت افزار قدرتمند داره و از طرفی open ai در روز هر کدومشون بالای چندین هزار ریپلی رو آنالیز می‌کنن تا بازی یاد بگیرن! این خودش اینترنت قوی هم میخواد.
    کل قدرت هوش مصنوعی هم از تجربه میاد. حالا در هر زمینه‌ای میخواد باشه، باشه. مثلا همین google translate انقدر باهاش تو سراسر دنیا کار‌میکنن تا هر روز دقیق تر و بهتر میشه...هرچقدر تجربه اینها بیشتر بشه، بیشتر به دقت انسان نزدیک میشن ولی هیچوقت مثل ما نمیشن که البته این حرف قابل بحثه

انسان تنها قابلیت برتری که نسبت به ai داره این هست که می‌تونه غیرقابل پیش بینی باشه. یعنی یک موقع دیدید که ی ai پس از ۱۰ ۲۰ سال تجربه و بین چند میلیون نکته که از انسانها یادگرفته بازهم از یک انسان شکست میخوره چون انسان تحرکات و فرآیندهای اون رو یاد می‌گیره و خودش یک روش جدید ابداع می‌کنه! یعنی تو این باب اونها حد پذیرن و ما نه که البته میگم این ادعاها قابل بحث هست. برای مثال همین SF که پارسال همه بهش 1v1 باختن ولی بعدا در طول سال تقریبا دیگه همه حرفه‌ای ها بردنش... هم rtz بردش هم sumail همینطور black و... چون روش بازیش رو یاد می‌گیرن و روش جدید خلق می‌کنن و شکستش میدن...

در آخر هم، هیچوقت نباید خودمون رو دست کم بگیریم. ما یک کشور در حال توسعه زیر سایه تحریم هستیم ولی فوق العاده داریم جلو میریم! هرچند تو این دولت و دولت قبلی رتبه علمیمون چندین رتبه کاهش داشته ولی بازم میریم جلو توکل بر خدا...
    یه مقاله درباره استیون هاوکینگ خوندم که میگفت انسان 1000سال وقت داره تا خودش رو از خطر انقراض نجات بده و...
    به یه جاهایی در نوشته هاش رسیدم که در مورد هوش مصنوعی بود و یجورایی این رو خطر افرین خواند (یاد فیلم های هالیوودی افتادم ) که با این وضعیت هم که پیش میره خیلی دور از تصور نیست هکه مشکل ساز بشن
    مسابقه رو هم نگاه کردم یه چیزی که راحت میشد فهمید اینه که خطای کمی داشتند بات ها و گزینه بعدی محاسباتی میکردن که خارج از ذهن ما انسان ها بود (مثلا یک صحنه کریستال میدن اومد جلو اسکیل یک رو یوز کنه لیچ و اسنایر با یک هماهنگی خوب تونستن به سادگی بکشن و یجورایی انگار هلث کریستال میدن میزان دمیج بلاک و .. رو محاسبه کرده بود بات)
    گفته شده درپایان اینترنشال برنده ی tiبا یک تیم بات مبارزه میکنن و eeاز تیم فناتیک بهش واکنش نشون داده و گفته اگه تیم بات بتونن با پیک و بن داد(نکته مهمی هس و باید دید بات ها میتونن توی درفت انسان هارو شکست بدن یا نه )من تخم مرغ رو توی دستشویی روی سر خودم میشکونم (البته دقیق نتونستم ترجمه کنم)
    و اخرین چیزی که مطمعن هستم در مورد این بات ها
    هرچقدر هم اینا خوب برنامه ریزی شده باشه یک تیم با رنک 2.5k با چند بار پلی دادن پشت سر هم با این بات ها میتونه اونا رو شکست بده چون کاملا قابل پیشبینی هستند
    درسته تجربه ممکنه کسب کنن ولی خوب اپدیت ها و پچ های جدید دوتا دو متا های جدید و غیر قابل پیشبنی بودن انسان کاملا اون هارو ضعیف میکنه

9. Top | #11076
    Alx
    Alx آنلاین نیست.

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    شماره عضویت
    4188
    نقل قول نوشته اصلی توسط alia76972 نمایش پست ها
    یه مقاله درباره استیون هاوکینگ خوندم که میگفت انسان 1000سال وقت داره تا خودش رو از خطر انقراض نجات بده و...
    به یه جاهایی در نوشته هاش رسیدم که در مورد هوش مصنوعی بود و یجورایی این رو خطر افرین خواند (یاد فیلم های هالیوودی افتادم ) که با این وضعیت هم که پیش میره خیلی دور از تصور نیست هکه مشکل ساز بشن
    مسابقه رو هم نگاه کردم یه چیزی که راحت میشد فهمید اینه که خطای کمی داشتند بات ها و گزینه بعدی محاسباتی میکردن که خارج از ذهن ما انسان ها بود (مثلا یک صحنه کریستال میدن اومد جلو اسکیل یک رو یوز کنه لیچ و اسنایر با یک هماهنگی خوب تونستن به سادگی بکشن و یجورایی انگار هلث کریستال میدن میزان دمیج بلاک و .. رو محاسبه کرده بود بات)
    گفته شده درپایان اینترنشال برنده ی tiبا یک تیم بات مبارزه میکنن و eeاز تیم فناتیک بهش واکنش نشون داده و گفته اگه تیم بات بتونن با پیک و بن داد(نکته مهمی هس و باید دید بات ها میتونن توی درفت انسان هارو شکست بدن یا نه )من تخم مرغ رو توی دستشویی روی سر خودم میشکونم (البته دقیق نتونستم ترجمه کنم)
    هرچقدر هم اینا خوب برنامه ریزی شده باشه یک تیم با رنک 2.5k با چند بار پلی دادن پشت سر هم با این بات ها میتونه اونا رو شکست بده چون کاملا قابل پیشبینی هستند
    درسته تجربه ممکنه کسب کنن ولی خوب اپدیت ها و پچ های جدید دوتا دو متا های جدید و غیر قابل پیشبنی بودن انسان کاملا اون هارو ضعیف میکنه
    اتفاقا اگه بات بتونه حرکات انسان رو بخونه بعد از چند دست بازی این ادمان که دیگه نمی تونن کاری جلو بات بکنن نه برعکس.(از وضع فعلی بات خبری ندارم کلی گفتم)

10. Top | #11077

عنوان کاربر
    کاربر متخصص
    شماره عضویت
    4442
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alx نمایش پست ها
    اتفاقا اگه بات بتونه حرکات انسان رو بخونه بعد از چند دست بازی این ادمان که دیگه نمی تونن کاری جلو بات بکنن نه برعکس.(از وضع فعلی بات خبری ندارم کلی گفتم)
    نه فک نمیکنم اگر واقعا قصد شکست بات ها باشه و روش برنامه ریزی بشه غیر قابل دسترسی نیست
    و اگر نه اگر بات ها یجوری تقلب کنن شاید نشه (منظورم ویژن داشتن روی کل مپ کار های غیر قابل انجام برای انسان ها مثل استک کریپ های کل سمت یه تیم و ... ) هیچ چوره نمیشه بردشون

11. Top | #11078
    FCB
    FCB آنلاین نیست.

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    6
    یوزرنیم استیم
    FCB
    هاوکینگز رو قبول ندارم
    هوش مصنوعی هیچوقت به اون حد نمیرسه که برای انسان تهدید آمیز بشه و اینها همه اما و اگر های ساخته شده توسط هالیوود هست تا فیلم بسازن پول در بیارن
    ارزشِ هر انسان به چیزی که به آن دست می‌یابد، نیست، بلکه به هدفی است که میلِ رسیدن به آن دارد.

- جبران خلیل جبران

12. Top | #11079

عنوان کاربر
    کاربر متخصص
    شماره عضویت
    4442
    نقل قول نوشته اصلی توسط FCB نمایش پست ها
    هاوکینگز رو قبول ندارم
    هوش مصنوعی هیچوقت به اون حد نمیرسه که برای انسان تهدید آمیز بشه و اینها همه اما و اگر های ساخته شده توسط هالیوود هست تا فیلم بسازن پول در بیارن
    یعنی بنظرت اون قدر توسعه پیدا نمیکنه که بخاد به یه درک یا شعور حتی به اندازه یک سگ برسه؟

بنظر من تهدید امیز میشه اما برای عده خاصی اونم برای جنگ سرد

(چند وقت پیش بیل گیتس هم نسبت به بات های دوتا دو که قراره با برنده ی tiمسابقه بدن واکنش نشون داد و این رو پیشرفت خوبی تلقی کرد

13. Top | #11080
    FCB
    FCB آنلاین نیست.

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    6
    یوزرنیم استیم
    FCB
    یعنی بنظرت اون قدر توسعه پیدا نمیکنه که بخاد به یه درک یا شعور حتی به اندازه یک سگ برسه؟

بنظر من تهدید امیز میشه اما برای عده خاصی اونم برای جنگ سرد

(چند وقت پیش بیل گیتس هم نسبت به بات های دوتا دو که قراره با برنده ی tiمسابقه بدن واکنش نشون داد و این رو پیشرفت خوبی تلقی کرد
    قطعا همونطور که الگوریتم های هوش مصنوعی توسعه پیدا می‌کنن همونطور هم روش های کنترل و امنیت جدید معرفی خواهد شد.
    باز هم تاکید می‌کنم که هوش مصنوعی هرچی داره از تجربیات داره که بهش میدن نه اینکه خودش بره کسب کنه پس فرض اینکه در حد سگ هم بشه غلطه چون فعلا اختیاری نداره چه بسا تعقل که سگ یا دیگر حیوانات از اون محرومند.
    اگر بخوان بهش اختیار آزاد بدن باید با عواقب هک شدن یا تخریب توسط بدافزار رو به رو بشن. فعلا اختیاراتی که دارن در قالب دستوری از سوی کاربر هست. مثل سیری توی اپل یا کورتانا مایکروسافت و... اختیار آزاد دادن به هوش مصنوعی چیزیه که تو فیلما اتفاق میوفته چون دیگه قابل کنترل نخواهند بود.
    جنگ سرد هم خیلی وقته تموم شده. جنگ فعلی دنیا بر سر امپریالیسم و ایدئولوژی هست. البته در دید کلان اینها زمینه‌ساز جنگ هستن ولی موضوع ما چیز دیگست.

اون خبر بیل گیتس هم خودم در اینجا گذاشتم: The International 2018 - گفتگو + حواشی
    در کل من دلیلی برای ادامه این موضوع نمی‌بینم...

- جبران خلیل جبران

14. کاربر مقابل از FCB عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Mahdi-Void (08-08-2018)